Wpis z mikrobloga

294-1=293

Tytuł: Fałszerze
Autor: André Gide
Gatunek: powieść
★★★★★★★★

Powieść Fałszerze, autorstwa André Gide'a wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie: czytało się ją lekko, a akcja miała dobre tempo więc nie dało się znudzić. Bohaterowie wywarli na mnie bardzo pozytywne wrażenie, każdy był inny i miał głębie. Nie spodobała mi się z kolei przemiana Bernarda i to jak została poprowadzona jego jego historia. Liczyłem na coś innego. Wątek Oliwiera – jak i on sam – bardziej mi przypadł do gustu, ale żałuję, że autor nie położył większego nacisku na romans. Poboczne wątki za to są ciekawe i nie ma ochoty się ich pomijać. Dobrze uzupełniają akcję i nie są wciskane na siłę.

Największym rozczarowaniem było dla mnie było zakończenie, po którego przeczytaniu ma się wrażenie, jakoby książka się jeszcze nie skończyła. A drugiej części wcale nie ma. Czuć w każdym razie lekki niedosyt.

Książka opowiada przede wszystkim o relacjach międzyludzkich, błędach jakie popełniają ludzie i ich bezsilności wobec nich. Poruszana była m.in. tematyka romansów (i wynikających z nich czasami ciąż pozamałżeńskich), chorób, starości, samobójstwa czy też związków homoseksualnych. Choć dla mnie i tak najważnieksze były refleksje Edwarda.
#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem
K.....n - 294-1=293

Tytuł: Fałszerze
Autor: André Gide 
Gatunek: powieść
★★★★★★★★☆☆
...

źródło: comment_1587913099v7bpm5QhhBd6VJ7uDbH9De.jpg

Pobierz
  • 1