Wpis z mikrobloga

#gotujzwykopem #pytanie

Siemano,

Mam zajebiście ważne pytanie. Często jak szukam przepisów albo oglądam jakieś kulinarne jutuby i przepis wymaga ziemniaków to padają takie zdania jak: "do tego przepisu kup ziemniaki z dużą/małą ilością skrobi", "polecam użyć ziemniaki odmiany xyz".
Skąd taki szary człowieczek bez dostępu do jakichś giełd warzywnych ma dostać ziemniaki gdzie ma jakiś wybór? Bo u mnie w okolicy jedyny wybór jaki mam to 2kg, albo wielki worek... No i czasem są bataty.
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@portas91: farmazony, dawaj normalne ziemniaki jakie chcesz, zazwyczaj w sklepach jest 10 odmian pietruszki a wszystkie i tak pod jedną domeną, właśnie pietruszki.
@portas91 nie no dla mnie ma sens, ponieważ nie wszystkie odmiany ziemniaków nadają się np na frytki, placki ziemniaczane itp. Są odmiany ziemniaków które np. Gotujesz i się rozwalają w trakcie gotowania i tych ziemniaków nie użyjesz robiąc frytki czy sałatkę bo wyjdzie ciapa.
@portas91: Różnice są, przykładowo jeśli masz ziemniaki typu A, czyli takie, które nie rozsypują się po ugotowaniu i chcesz zrobić z nich jakiś rodzaj klusek ziemniaczanych, to dobrze jest dodać trochę skrobi ziemniaczanej, żeby się nie rozpadły.
Ogólnie, jeśli chcesz te ziemniaki ugniatać, lub smażyć, to powinieneś mieć ziemniaki, które mają dużo skrobi, czyli typ C.
Ale jeśli chcesz wrzucić kawałki ziemniaków do zupy lub sałatki, to potrzebujesz typu A (z
paramyksowiroza - @portas91: Różnice są, przykładowo jeśli masz ziemniaki typu A, czy...