Wpis z mikrobloga

elo mirasy, prosba o pomoc w wyborze dostalem od znajomego azjaty ktory wrocil do kraju 4letni komputer za jakies smieszne pieniadze XD zabral karte i dysk, mam proca na ktorym widze mozna spokojnie spelnic moje marzenie - zagrac w W3 (tak, czekam na to piec lat)

wielka prosba czy ktos mnie nakieruje co powinienem wziac/czego szukac wliczajac nowa obudowe, bo gosc kompletnie nie dbal o stan calosci. powiedzmy ze na polskie mam okolo 2k do wydania (tak zebym w perspektywie roku-dwoch zrobic upgrade procka jezeli bedzie potrzeba)

sprzet:

Processor
Intel(R) Core (TM) i7-4790 CPU @ 3.60GHz

Motherboard
Gigabyte GA-H81M-S2H LGA

RAM
Team Group 2 x 8GB DDR3 1600Mhz TED38G1600C11BK

Power Supply
Corsair CX600 600W

Stock Cooler
Intel e97378-001

grafa (wiem ze on mial 980 ti), dysk, obudowa z miejscem na naped, lepsze chlodzenie ?

+czy jestem w stanie na bazie jakichs smiesznych tutoriali przeniesc wszystko do nowej obudowy jako nowicjusz?

  • 7
@bordoprzekletywzielonkezaklety: dzieki miras za wskazowke
tak patrzylem na tego rtxa 2060 i obecnie jest to 1,5k lekko (nie wspominajac o wersji super), fajnie ze jest latwo dostepny. widzialem tez ze sa robione buildy z 1080ti - jakies porownanie?
czy o czyms musze pamietac jezeli chodzi o mobo kupujac ten ssd?

btw zaczytalem sie o stockowych coolerach i cos mi sie to nie widzi okiem nowicjusza XD widze ze polecany jest hyper
@bordoprzekletywzielonkezaklety: moim pierwszym wyborem bedzie raczej rtx 2060 bo to polka wyzej niz gtx 1070 o ktorym najpierw czytalem. i tak bede grac w 1080p bo monitor juz tez piec lat przekroczyl, a 1080ti wydawalby sie rozsadniejszym wyborem w przypadku gdybym planowal 1440p (plus ten slynny bottlenecking, jestem ekspertem od pieciu h i juz mnie to wqrwia). do tego tez kupno uzywki nie brzmi zachecajaco, nie mam z tym doswiadczenia.
na
@bordoprzekletywzielonkezaklety: Za polecanie RTX do takiego zestawu to powinieneś w sztumie wylądować.
Za dwa koła to można nowy komputer postawić, który nie będzie miał na płycie martwego socketa.

A jak będzie modernizował to i tak 3/4 sprzętu idzie na śmietnik.

Jak sprzęt jest z recyklingu to po #!$%@? wrzucać mu drogie karty.