Wpis z mikrobloga

@Tarec: jest to ten sam żwirek, co mam na dnie, więc stworzą jedność, więc sam jestem ciekawy efektu, bo szczerze mówiąc nie wiem jak to będzie wyglądać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Popo44: coś Ty, dokładka, ale na razie wyląduje za akwa, bo bym musiał pół akwa rozkopać, więc. Akwa się ustabilizowało, roślinki zaczęły rosnąć (na początku nie chciały wystartować), glony póki co opanowane, woda praktycznie kryształ więc nie mam zamiaru nic ruszać przez dluugi czas, jedynie w przyszłym tygodniu dokupuję czerwonogłówki.
@quercy to podziel się finalnym efektem. Mi jedna roślinka, gwiazda miesiąc potrzebowała żeby wystartować, już miałem wyrzucić, a tu zaczyna się wybijać. Powodzonka.
@Popo44: właśnie też ją mam i wydaje mi sie, że urosła już dobry centymetr.
A co do tła, to zastanawiam się czy nie dorobić tam z dwóch półek, a w nich posadzić jakieś pierwszo lub drugoplanowe roslinki typu kryptokorona
@quercy ja wiem czy półki są potrzebne zawsze możesz inaczej przytwierdzić roślinkę np anubias, ja przytwierdzalem anubiasa i mech za pomocą kleju kropelka, poczytaj o tej metodzie.
@d_k_: czarny silikon akwarystyczny. Rozsmarowywałem z 2mm warstwę. Jedna tubka (310ml) myślę, że spokojnie wystarczy na jakieś 0.5m kwadratowego. Potem posypywane żwirkiem i dość mocno ubijane. A podstawa to szyba
@d_k_: spróbuję znaleźć jakieś mniej inwazyjne rozwiązanie, od dołu docisk żwirku, a od góry może jakieś zaciski.
Nie wiem tylko kiedy to włożę, bo albo muszę robić reset akwa, albo jakiś sposób, żeby odsunąć na tyle zwirek od tylnej ścianki, a mam sporo roślinek, więc to nie takie proste