Wpis z mikrobloga

@Deadend:
Zbierasz swoją flotę, masz do wyboru
1. Royal navy - Anglia
2. Marine nationale - Francja
3. Armada Española - Hiszpania
4. U.S Continental navy - Amerykanie

Każda z nacji ma swoje słabe i mocne strony, np. Amerykanie nie mogą mieć okrętów liniowych, wedle Brytyjskiej nomenklatury 3rd rate 2nd rate i 1st rate ships, za to mają piekielnie silne fregaty jak USS Constitution czyli tzw "Old Ironsides".

Hiszpanie natomiast posiadają
  • Odpowiedz
@szczuronap: po pierwsze pragnę podziękować za wyczerpującą odpowiedź. Czy jest do tego jakaś plansza? Karty? Bo rozumiem, że modele samemu skladales? Z ciekawostek to warto pamiętać, że w tamtym okresie brakowało rąk do pracy na okrętach i żeglarzy, chociaż nie tylko, bojówki siła wcielały do pracy na rejsy :)
  • Odpowiedz
@Deadend:
Tak, wraz z zestawem startowym dostajesz "rulebook" (niestety gra jest jak na razie tylko po angielsku) za który to płacisz 250-300 cebulionów, ja dałem na promocji w https://sklep.wargamer.pl/ 200 cebulionów (generalnie ostatnio sporo promocji tam mają). Modele sklejasz, olinowujesz i malujesz sam, do każdego statku masz kartę znaczniki akcji, komend, stanów załogi oraz statku, jak kupujesz flotę albo jakiś statek lub kilka oddzielnie to otrzymujesz do nich niezbędne karty oraz
szczuronap - @Deadend: 
Tak, wraz z zestawem startowym dostajesz "rulebook" (niestet...
  • Odpowiedz
@szczuronap: akurat angielski nie stanowi bariery dla mnie, powiedz, jak trudne jest złożenie takiego modelu? Dla laika, który jedyne co składał to stacje benzynowe z Cobi, jest to osiągalne bez niewyobrażalnego wkładu czasowego? W ile osób gracie?
  • Odpowiedz
@Deadend:
Ostatni raz malowałem figurki od italeri w 1/72 jakieś 15 lat temu na oko. Modele też jakoś tak, od tamtego czasu nic, generalnie black seas mnie zainteresował do tego stopnia że stwierdziłem że wrócę, więc patrzysz na modele sklejone przez "laika" :D, grunt to przygotowanie czyli kawałek wolnego stołu, jakaś kropelka i pochodne zwykły klei modelarski nożyk/skalpel oraz małe przecinaki boczne lub nożyczki z małym ostrym czubkiem. Cały kadłub fregaty
  • Odpowiedz
@szczuronap: czyli podsumowując, chęci mam, a z rzeczy które mi brakuje to: piniedza, jeden gracz oraz umiejętności manualne. Pół żartem pół serio oczywiście, zainteresowałeś mnie tematem, dzięki :)
  • Odpowiedz
@Deadend:
Spoko, jak byś złapał bakcyla i nie wiedział co i jak to wal na priv :)
Do tego w każdym większym mieście są stowarzyszenia/kluby w których można rozgrywać mecze towarzyskie w różne bitewniaki a starter set o którym wspominałem pozwala na gre 2 graczy :)

Tu podobny system i bitwa pod Trafalgarem (te światła salw są mega :D) od 10:20
szczuronap - @Deadend: 
Spoko, jak byś złapał bakcyla i nie wiedział co i jak to wal...
  • Odpowiedz