Wpis z mikrobloga

Ej czy da się założyć korektę pitu za zeszłe lata? Bo mialem stratę ma akcjach w 2016 o której średnio wiedziałem chciałabym ja odliczyć i odzyskać hajs za parę zeszlych lat( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pytanie #gielda #prawo
  • 9
  • Odpowiedz
@Myshka: pit możesz skorygować do 5 lat wstecz. "Korektę składać warto aż do zakończenia okresu przedawnienia zobowiązania podatkowego. Zgodnie z art. 70 § 1 ustawy Ordynacja podatkowa zobowiązanie podatkowe przedawnia się z upływem 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności podatku."
  • Odpowiedz
Jeśli na twoja korzyść to duże prawdopodobieństwo kontroli z UKS. Kiedyś byli do tego zobligowani ordynacją, nie wiem jak teraz
  • Odpowiedz
@Myshka:
To jak wniosek o zwrot VAT: państwo nie lubi oddawać więc robi kontrolę właściwie z automatu, sprawdza przychody, koszty
Często taki urzędnik po prostu musi się wykazać więc szuka na siłę błędu
Można mu to ułatwić i zrobić nawet celowo jakiś błąd w groszach żeby miał cokolwiek i nie drążył bardziej
Jeśli masz wszystko w porządku w papierach to nie ma się czego bać tylko troche nerwów i czasu

Dużo
  • Odpowiedz
@jusstt: nie no zwykle akcja i podatek belki 19% od dochodu wiec tam proste rzeczy, ale w sumie jestem paranoikiem wiec moze lepiej tylko odlicze od tegoroczenego pitu i nie bede drazyc za lata wstecz xD
  • Odpowiedz
@Myshka:
Jak chcesz ale czasami warto przekonać się jak oni to widzą, żeby sie oswoić i żeby w przyszłości wiedzieć
Dzwoniłeś w ogóle na infolinię podatkową?
Tam Ci powiedzą
  • Odpowiedz