Wpis z mikrobloga

Jak sie nauczyć dobierać podzespoły do komputerów?

Ogarniam ogolnie co lepsze pod względem procesorów i kart graficznych, ale nie wiem jak do tego dobrać reszte, czyli płyte głowną, zasilacz i obudowe. Chciałbym sie tego nauczyć, bo moze będe probował szukać pracy w jakimś elektromarkecie

#informatyka #pcmasterrace
  • 22
  • Odpowiedz
przecież są testy w sieci, masz na stronach typu pclab. Jak podstaw nie łapiesz to chyba urodziłeś się po 2000 roku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@LordDarthVader: Ty chyba mowisz o wydajności prockow i kart graficznych. Mnie chodzi o dobieranie płyt glownych, zasilaczy i obudowy
  • Odpowiedz
@lastro: Mocno naciągane, ludzie którzy się znają i wiedzą czego chcą nie chodzą do takich sklepów, a już na pewno nie pytają sprzedawców co im polecą xD Poza tym, jak się nie znasz to pierwsze z brzegu bo i tak dopóki nie jesteś pasjonatem nie opowiesz tego w satysfakcjonujący sposób, a osobom które się nie znają wciśniesz wszystko. Dlatego one wybierają gotowce
  • Odpowiedz
@oreze: Uj tam i tak wole sie znać. Ogolnie zawsze mnie troche jarały te tematy. Ake moze przez to, ze nigdy nie mialem okazji skłądać komputera, jakoś w to głębiej nie wszedłem (jedynego komp jaki mialem, to kupiony przez rodzicow w 2003 roku i jedynie ram tam wymieniłem, z prockiem chyba sie bałem, ze cos #!$%@?, a pozniej jak juz bylem starszy i wyszedlem z technikum, to kupilem laptopa bo
  • Odpowiedz
fotograf pytał was jaki dysk ssd 1T mu polecicie, to co byście polecili


@lastro: jeżeli by nie robił nic wymagającego ciągłego zapisywania bardzo dużych plików, to jakiś tani który nie traci wydajności po dużym zapełnieniu, z wysokim TBW bo pewnie od cholery rawów mu się przewala dziennie.
  • Odpowiedz
@lastro: ej ale to Ty się chciałeś czegoś nauczyć. Sam będziesz info szukał
dla ludzi zapisujących olbrzymie pliki to ma znaczenie -> klik np. może dla kamerzysty / grafika pracującego na filmach 4k?
i to, jak sobie dysk nie będzie radził z długimi zapisami bo się nagrzeje to zwolni kontroler, można temu nieco samemu zaradzić dokupując radiator i naklejając ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
Ja bym polecił dysk talerzowy firmy WD. Ma być bezpieczny i pojemny, a nie szybki i awaryjny.


@LordDarthVader: Przecież te talerzowe to masakra, jesli chodzi o działanie. Dopiero co wymieniłem w swoim laptopie WD balck 7200 i od razu lepiej. Wcześniej ciągle coś mieliło
  • Odpowiedz
@lastro: Jaka masakra. Po pierwsze mówię o dysku do komputera a nie laptopa. Po drugie nie potrzeba ci kosmicznej szybkości do przechowywania i obróbki a liczy się bezpieczeństwo plików. Po trzecie dyski ssd się zużywają.
  • Odpowiedz
@LordDarthVader: Dysk do laptopa raczej działa tak samo jak w pc. Do windowsa 10 sie nie nadają. Włączasz laptopa i czekasz az sie zmieli. Nawet programy graficzne działają folniej (dłuższy czas reakcji na jakieś akcje)
  • Odpowiedz
@lastro: Nic dziwnego bo Windows 10 system który każde twoje kliknięcie wysyła w internet. A pousuwałeś i poblokowałeś windowsowe spyware?

Taki jest windows10 wolniej się odpala bo łączy się z internetem bez twoje wiedzy, tak samo jak klikasz programy i wiele innych.

Pierwsza rzecz to trzeba konfigurację zrobić i
  • Odpowiedz