Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Riaru: Google Pay z tego co wiem do każdej płatności generuje unikalny numer "wirtualnej" karty, a sprzedawca/operator płatności nigdy nie widzi danych twojej prawdziwej karty.
Ale wiadomo GPay nie wszędzie dostępny.
Ale tak jak ktoś wyżej podał - Revolut i disposable card (jest teraz za darmo dla wszystkich) też generuje się nowa karta do każdej płatności. Ale można też wygenerować jedną stałą wirtualną kartę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Riaru: bo ukrywanie toźsamości użytkownika mogłoby wspomagać pranie brudnych pieniędzy i inne nielegalne obroty środkami. Zmienny numer karty po każdej transakcji (lub identyfikatora/tokena) nie będzie miało wpływu na ID użytkownika lub konta stojącrgo za kartą
@ptasiek2 Gpay teoretycznie tak robi, przy każdej transakcji zblizeniowo generuje numer karty na czas transakcji. PayPal tak samo ukrywa kartę lub prawdziwy numer konta w banku. Masterpass też przykrywa podpięte karty. Problem jest taki, że nie wszędzie można podpiąć wspomniane konta. Czasem można podpiąć tylko kartę debetową, kredytową.

Zastanawiałem się czy jeśli np. Gpay przy każdej transakcji telefonem może tworzyć numer karty, to czy nie ma możliwości wygenerować taką kartę do użycia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Riaru: w każdej z tych usług właściciel nie jest chowany i można go rozpoznać, zatem nie spełnia wymagań postawionych. Dlatego też nie dostaniesz karty do konta bez potwierdzenia tożsamości
@ptasiek2: Ale własnie mnie chodzi o coś takiego co oni robią. Chcę tylko aby wygenerowali mi kartę, którą będę mógł podpiąć a w przypadku wycieku jakiejś bazy gdzie miałem podpięta kartę, szybko usunąć i stworzyć nową.
płaciłem telefon przez gp, tego samego dnia zrobiłem zwrot przez gp - kasa wróciła


@modzelem: ok, a dlaczego mi o tym mówisz? Za bardzo nie widzę powiązania z moim pytaniem.