Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy było ale #krakow jako pierwsze miasto w Polsce wprowadza dodatkowe ułatwienia dla rowerzystów w związku z pandemią.
W kilku miejscach z problematyczną infrastrukturą rowerową będą początkiem maja wprowadzone pasy rowerowe lub DDR wydzielone z jezdni.

Na uwagę zasługuje też nazwa, która pięknie trolluje rząd - Krakowska tarcza dla mobilności :)

https://www.facebook.com/wwwKrakowPL/posts/3391045794256373

#rower
  • 7
@elineusz: to nie są ułatwienia w związku z pandemią tylko pod przykrywką pandemii na razie mówi że że jest tymczasowo, a każdy rozsądny człowiek wie że to już będzie na stałe, a o skutkach dowiemy się jak wszystko wróci do normy i korki też
@alteron: na stałe może coś zostanie ale na pewno nie wszystko. Mnie najbardziej cieszy most Nowohucki ale tam jest III obwodnica. Jedyne co to tymczasowe ułatwienie zdziała w dłuższym czasie to przyspieszy dobudowę kładki podwieszanej.
@elineusz: na papierze wygląda to dobrze, ale jestem ciekawa, jak zostanie zrealizowane w rzeczywistości.
Pamiętam tą "rewolucję" w parkowaniu na chodnikach sprzed paru lat, która wywołała mnóstwo bicia piany, przez co efekty nie były takie jakich bym oczekiwała