Wpis z mikrobloga

@sailer: Znajdzie sie spokojnie. Moze nie by idealny, moze nie byc lady, moze nie byc najnowszy.

Kupilem taniego kilkanascie lat temu i zrobilem nim kilkadziesiat tysiey kilometrow. Praktycznie cala Europa, kawalek Azji, Afryki itd.. nie dojechalem tylko za kolo podbiegunowe, ale nie dlatego, ze sie zdupil.

Ps. Jaki segment?
@Matycha nad tym jeszcze się nie zastanawiałem, to bardziej takie luźne pytanie niż o konkrety

@bigger jeszcze prawka nie mam ale zastanawiam się czy z takim funduszem coś bym znalazł i czy warto się zapisać na kurs

@Adry420
@pollo9 dzięki za porady
@sailer: bierz na poprawkę to, że trzeba jeszcze kupić ciuchy. Kupując np. używane spodnie i kurtkę jesteś w stanie się zamknąć w okolicach 2tys za kompletny strój. Buty + kask to 1000zł rękawiczki 150-200. Zostaje 800 na używany kombinezon. To jest oczywiście taki entry level.
@xspeditor: jeśli silnik ma ten sam, to nie polecam jakoś bardzo na pierwsze moto. Gaźnikowa SV nie należy do najłagodniejszych sprzętów. Wtryskowa trochę lepiej, ale nadal lepiej na starcie mieć moto, którym można bez obaw odwijać.

@sailer: patrz raczej, żeby moto miało prostą kierownicę, a nie clip-on. Będzie Ci się łatwiej uczyło wolnych manewrów. No i silnik - rzędówka jest prostsza do ogarnięcia.
@amath kiedy napisałem, że z SV może być problem?
Są po prostu lepsze sprzęty do nauki, ale to nie znaczy, że na SV się nie nauczy.
Jak ktoś nie używa gazu w zakrętach, to każdy sprzęt będzie dobry ¯_(ツ)_/¯
jeśli silnik ma ten sam, to nie polecam jakoś bardzo na pierwsze moto. Gaźnikowa SV nie należy do najłagodniejszych sprzętów. Wtryskowa trochę lepiej, ale nadal lepiej na starcie mieć moto, którym można bez obaw odwijać.


@pollo9: Masz rację jak odwiniesz SV 650 na 6 biegu to wchodzi na koło już od 2 tys obrotów. Zapomniałeś wspomnieć że SV jak spuszczasz z gazu to blokuje tylne koło nawet na 6 biegu i
jeśli silnik ma ten sam, to nie polecam jakoś bardzo na pierwsze moto. Gaźnikowa SV nie należy do najłagodniejszych sprzętów. Wtryskowa trochę lepiej, ale nadal lepiej na starcie mieć moto, którym można bez obaw odwijać.


@pollo9: A ja szukałem takich jak ty na wykopie i myślałem że wyginęli jak tygrysy szablaste.
Kolego dawno już takich głupot nie czytałem.
Ile mniej więcej kosztuje tani, ale nadający się do jazdy #motocykle czy w 3-5 tys. coś się znajdzie?


@sailer: za 4 tys kupisz w dobrym stanie Suzuki GS 500/ Yamahe xj 600. Motocykle wytrzymałe i tanie w eksploatacji. W szczególności za te pieniądze polecam Yamahe xj 600 PO 1997 roku z dwiema tarczami. Silniki bez problemu robią po 200 000km.