Wpis z mikrobloga

@motaboy: Tak, kurde jak ja już sobie wyobrażę te wrażliwe dane płynące sobie przez meila w pliku .txt to aż krew mnie zalewa. Zwłaszcza, że jakieś 3 miesiące temu musiałam blokować wszystko i zmieniać dowód w związku z tą aferą z wyciekiem danych na SGGW. XD
  • Odpowiedz
@Dynamiczny_Edek: Poczta jest niedołężna. Dostaną to ludzie którzy są dyletantami w kwestii komputerów i bezpieczeństwa a będą mieli pracować na protokołach i procedurach napisanych kredką na serwetce. "Za chwilę" (tydzień/miesiąc/rok) będziesz sobie te dane przeglądał jak FB byłej dziewczyny z liceum. I absolutnie NIC nie możemy z tym zrobić.
  • Odpowiedz
@innigri: Ta akcja jest nawet w stanie totalnie rozpie%dolić system PESEL a za nim np. systemy obsługi banków, operatorów mediów itd. A to dlatego, że te wszystkie dane, które w tej chwili służą nam do autoryzacji w przeróżnych instytucjach staną się szybciutko danymi publicznie dostępnymi.
  • Odpowiedz
@Dynamiczny_Edek:
info od znajomej pracującej na poczcie -
listonosze - za usługę(w rozmowie z nią mówiliśmy o tych trzech dniach roznoszenia) 2800zł brutto DODATKOWO do pensji.
ten wspomniany "pomocnik" - 1000-2000zł brutto, w zależności od tego ile wyjdzie za pakiet
  • Odpowiedz
@Dynamiczny_Edek: czyli karty będziemy mieć już w domach od 3 maja a wrzucać do skrzynki dopiero 10 maja?
A PESEL ma być umieszczony na tych kartach czy koperatach czy gdzie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@innigri:
Tak, dodam, że znajoma wspomniała o tym, że wśród listonoszy(którzy oczywiście na starcie nie byli zadowoleni z faktu, że będą przeprowadzać wybory) pojawił się pomysł, by część z nich wzięła L4 i te wybory udupić, taki bunt, jednak wtedy zadziałała właśnie siła pieniążka
  • Odpowiedz
@Tooskafka: Mój znajomy listonosz wziął sobie urlop, już pół roku wcześniej na majówkę, ale właśnie ktoś tam z wyżej jasno określił, że z urlopem to tak Panie nie bardzo. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Punkt 8 jest rewelacyjny. Wystarczy zerknąć na mapę poparcia i "zgubić" trochę pakietów w gminach które nie są po słusznej linii. Potem kolejne trochę przy opróżnianiu urn. A no i też pewnie trochę zniknie ze skrzynek (jak ostatnio maseczki).
Potem się powie że było dostarczone, było wyjęte z urny, ludzie zmyślają, przecież to nie polecony.
A to tylko wymyślone w 30 sek, ilość wałków które tu można potencjalnie odstawić jest niewyobrażalna chyba.
  • Odpowiedz
@Dynamiczny_Edek: czyli jak dostanę 3 maja to mogę to legalnie #!$%@?ć do śmieci, skoro rozporządzenie zakazujące ich niszczyć zostanie uchwalone później, a przecież prawo nie działa wstecz
  • Odpowiedz
@kabzior: oczywiście, że całkiem przypadkiem znikną karty z regionów, które nie są za rządem. Te wybory to farsa, oszustwo i traktowanie narodu jak śmieci. Każdy kto bierze w tym udział to idiota. A prezydent wybrany w taki sposób to... szkoda słów i ban poleci albo nie tylko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz