Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Cześć wszystkim. Zabrałem się wieczorem za regulacje bransolety w Pro Diverze i przy okazji pogrzebałem troszkę w magazynku moich pasków. A, że akurat doszedł o mnie kupiony ostatnio 20mm Geckoty, to postanowiłem poprzymierzać sobie kilka sztuk. Ponieważ na dzień dzisiejszy wszystko w mojej kolekcji raczej jest dobrane w mojej opinii optymalnie, zabrałem się za chińczyka, którego bransoleta wyprowadziła mnie z równowagi kilka tygodni temu. Subtelną podróba trafiła na Zuludiver, na którym generalnie chyba fajnie wygląda.

Problemem jest to, że nato jakoś średnio mi podchodzi i docelowo zawsze szukam skórki.

Oczywiście, nadchodzi wielka chwilą zakupu jakiegoś fajnego silikonowego paska na lato, bo w sumie kilka nurków w kolekcji jest i czemu by nie spróbować. Ale nie o tym chce pomarudzic.

Jako, że chińskie 20 mm fajtycznie okazało się 21 milimetrami i za żadne skarby nie mogę dopasować bransolety a niczego specjalnego nie będę do takiego chińczyka kupował - próbowałem dopasować któryś z 20 milimetrowców w moim składziku.

No i wiem, że niekoniecznie idealnie pasują, ale mimo wszystko chciałem spróbować. Ostatecznie, nie założyłem żadnego z nich, bo szpara jest okrutnie widoczna i po prostu nie mogę. Pagani wrócił sobie na Zuludivera i chyba tak już zostanie.

Przy okazji rzuciłem sobie okiem na jakość wykonania. O ile bezel nie chybocze się jak szalony, to wykończenie części, która oryginalnie była zakryta bransoletą jest mocno średnie. Oryginalna bransoleta niestety po reinstalacji daleka jest od stabilnego mocowania więc trochę smuteczek...

Wybrali byście któryś z tych dwóch przykładowych pasków do tego konkretnego zegarka?

Kupiłem dziś 22mm pasek Geckoty oczywiście, ale tym razem pokryty korkiem. Jestem bardzo ciekaw jak to będzie wyglądać, ale to już na jakimś innym zegarku...

Kilka zdjęć w komentarzach. Pozdrawiam.

#zegarki
Dominik80 - Cześć wszystkim. Zabrałem się wieczorem za regulacje bransolety w Pro Div...

źródło: comment_15876750005pOdGr5vYXBEuPkmzGgY4z.jpg

Pobierz
  • 20
@Dominik80: opcji jest kilka https://www.bartonwatchbands.com/collections/elite-silicone-quick-release

Barton ma fajne silikonowe paski w rozmiarze 21mm (proste zakończenie).

Pomysł tez nad czymś takim jak zaokrąglone zakończenie (tutaj masz na ebay 21mm)

https://www.ebay.com/itm/164107147304

Albo jak chcesz taniej to są też na Aliexpress (też tak zakończone)

50%OFF | Silicone Rubber bracelet 20mm 21mm watchband sport watch strap curved end wristband waterproof accessories belt green watch band
https://a.aliexpress.com/_eLbShw

Chodzi o to, że te paski zaokrąglone wypełnia te
@whst: @AllieCaulfield: aha no i paski skórzane czy nato, nawet można wciskać o 1 mm szersze. Rzeczywiście przejdzie taka opcja. Natomiast silikony odrobinę się deformują (tak jakoś dziwnie potrafią się ułożyć). Wcisnąłem kiedyś 23mm do 22mm zegarka i nie wyglądało to dobrze. Tzn na tyle niedobrze że jakoś mi to nie pasowało (może tez jestem za dokładny w paski ;)
@AllieCaulfield: dzięki za (jak zawsze) wyczerpującą i mega pomocną odpowiedź.

Pagani nie zasłużył sobie na nic droższego, więc Twoja chińska propozycja z Ali jest chyba najlepsza. Mój Lorus ma właśnie silikonową bransoletę zagiętą w identyczny sposób i wygląda i nosi się bardzo wygodnie.

Przeglądam sobie własnie silikoniki na sezon letni i jest tego trochę. Wiem, że jesteś fanem silikonowych pasków i sam powoli się chyba przekonuję do nich.

Wolę kupić porządniejszy
@whst: paskud jest taki niereformowalny, że na serio ciężko coś tam skórzanego (22mm) wpasować. Podróbka Aquaracera z tej samej stajni ostrą kwawędzią zniszczyła mi nowiutki fajny pasek... Tu te krawędzie aą lepiej wykończone, ale chyba 21mm jest nauniknione.
Kryzys puka do drzwi, a "mądra głowa" Dominik szuka sobie następnych paseczków...

Bonetto w UK brandowany jako Zuludiver, kilka funtów taniej niż ze Stanów:

https://www.watchgecko.com/zuludiver-324-carbon-fibre-pattern-rubber-watch-strap

Muszę powertować na watchuseek co tam ludzie wrzucają na Vostoki 710. Szczerze mówiąc to mam jeszcze "zapasową" Jubilee od Geckoty...

SNK też by wypadało mieć w kolekcji.... Idę spać bo głupie pomysły do głowy jeszcze mi przyjdą...

Co by tu jutro założyć...oto jest następne pytanie.