Wpis z mikrobloga

@Vladimis: hej, jestem zielony w druku 3d, mam wyciągnięte modele z Doom Eternal i chciałbym je podrukować i postawić jako figurki, jakieś porady? Malowałeś sam czy użyłeś różnych kolorów filamentów? Drukowałeś całość z podporami, czy ciąłeś i sklejałeś/składałeś?
  • Odpowiedz
@Bielecki: Bodajże drukowane było w 3 częściach, tj sam Spyro i 2x skrzydła, podpory tam gdzie było to konieczne. Jedyne co na ślepo mogę poradzić to pobawienie się z ustawieniem modelu w takiej pozycji która zminimalizuje ilość supportów i jeżeli planujesz używać Cury jako slicera to polecam zapoznać się z ichniejszym tree supportem. Jeżeli model jest skomplikowany to pocięcie na łatwiejsze do wydrukowania segmenty też wydaje się sensownym rozwiązaniem
  • Odpowiedz
@kotnaklawiaturze: PLA z tego co widziałem raczej nie ma takiej fajnej reakcji z acetonem jak ABS. Figurka ma stać na półce i się kurzyć a nie wygrywać konkursy dlatego też niezbyt przejmowałem się jej obrabianiem, za dużo roboty, zwłaszcza przy druku żeby różnica nie była szczególnie widoczna jak sobie stoi i ładnie wygląda ze średniej odległości
  • Odpowiedz