Wpis z mikrobloga

Cześć

Mam pytanie o #toya w #rzgow #elektronika
Dostałem info, że ciągną światłowód fajno fajno tylko:

Mieszkam w domku, oczywiście światłowodu nie mam pociągniętego do ogrodzenia ani nigdzie.
Między domem a słupem ( gdzie będzie światłowód ) jest DROGA asfaltowa i moja kostka.

Jest jakiś sposób, o którym nie wiem, na podłączenie?
Jedyne co mi przychodzi do głowy to przecisk między słupem a domem ( jprdl ).
  • 6
@smk666: koncentryk będą musieli mu dokładnie tak samo dociągnąć do domu, jak i włókno, a trochę nie widzę sensu takiego przechodzenia na medium pośrednie, z instalacją ONT w słupku.

@kuncfot: zadzwoń spytaj, bo tak to gdybanie będzie. Może zrobią przecisk (bo i czemu nie, to sie piorunem robi, kwestia tylko wykopania dołu na początku i na końcu), mogą puścić przewieszką napowietrzną, jeśli jest ją do czego przywiesić na ulicy, a
@mcibq: witam kolegę

Tego przewieszania chciał bym już uniknąć, mam specjalnie dlatego przyłącze energetyczne podziemne.

@Jarek_P: Pani "do kontaktu" jest trochę nie kontaktowa ¯\_(ツ)_/¯ ale coś będę musiał.
Przecisk to jednak trochę $$ i kłopotu, o ile jakieś hajs na przecisk bym dał to jak myślę o projektach to mi się odechciewa.

@smk666: jak zrobią tak zrobią.
Bardziej się zastanawiam czy nie ma sposobu na:

Bezkablowe nadawanie ze słupa
koncentryk będą musieli mu dokładnie tak samo dociągnąć do domu, jak i włókno

@Jarek_P: Założyłem sytuację, że kablówka już jest na osiedlu i modernizują wlot do słupka.
Przecisk to jednak trochę $$ i kłopotu, o ile jakieś hajs na przecisk bym dał to jak myślę o projektach to mi się odechciewa.


@kuncfot: a nie, jeśli to by miało być po twojej stronie to zapomnij, bo łącznie z uzgodnieniami ZUD będzie to kosztowąło majątek. Myślałem tu raczej o tym, że operator w ramach projektu robi to całościowo, na podstawie już dokonanyhc uzgodnień, które sobie najwyżej potem zaktualizuje. W tym