Wpis z mikrobloga

Jak wg was powinno się eskpandować w HRE?
Gram Frankfurtem i głównie chodzi mi o zajmowanie prowincji, tzn. powinienem bardziej utrzymywać naturalny, kulisty kształt państwa, czy może iść wzdłuż/wszerz lub skupić się na jak najszybszym dostępie do morza i zajmowaniu prowincji przybrzeżnych?
Pomińmy kwestie claimów i misji, chodzi mi o strategię rozwoju względem kształtu na mapie - tzn. jakie może mieć to korzyści i implikacje.
#eu4
  • 10
  • Odpowiedz
@Redesekrator: Pierwszy raz gram Frankfurtem. Po ostatniej grze Rosją nie mam jakichś zbyt ambitnych celów typu: zostań Germanią lub wchłoń całe HRE, po prostu tak każualowo (casualowo) chciałem sobie popykać niekoniecznie cisnąć wzdłuż i wszerz jak #!$%@? i dążyć do supremacji wojennej i terytorialnej na kontynencie za wszelką ceną (vide Prussia i ich armia, meme powiązany).
Co do samego zajmowania, to masz rację, ale chodziło mi też o ujęcie geopolityczne, tzn.
X.....e - @Redesekrator: Pierwszy raz gram Frankfurtem. Po ostatniej grze Rosją nie m...

źródło: comment_1587641436uCKUqBDOsc2AMzCLyDWeGk.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@XDwGlowie: aa, w tym sensie. Biorąc pod uwagę to, że Frankfurt stoi na trade nodzie, to jednym z celów na pewno byłaby konsolidacja w tym rejonie. Możesz też wziąć pod uwagę switcha na monarchię i próbować stać się elektorem (na pewno stworzysz próżnię siły po zjedzeniu kilku książąt, może i nawet elektora). Też zwracałbym uwagę na to, jak rozwinie się reformacja, tutaj też można coś ugrać
  • Odpowiedz
Jak wg was powinno się eskpandować w HRE?


@XDwGlowie:
1. Zostać cesarzem,
2. wprowadzić wszystkie reformy do przedostatniej włącznie
3. Wypowiadać wojnę wszystkiemu na około,
4. zajmować prowincje danej nacji, corować stolicę, dodać do HRE
5. wypuścić nowego wasala
powtórzyć punkty 3-5 do momentu aż nie będzie niczego wokół
  • Odpowiedz
@Redesekrator: No tak, jak się natrafi okazja, to będę przejmował te tereny, co na obrazku na zielono zaznaczyłem, czyli ten sam state i kultura, później tereny obejmujące Trade Node, czyli misja pt. naruchać hajsu.
Na czerwono są tereny, które dopiero co przejąłem w wojcie z Trierem i przestałem być Wolnym miastem (monarch points wydane do oporu na dev Frankfurta zaraz przed zakończeniem wojny).
Co do monarchii, to zgłębię temat. Masz jakieś
X.....e - @Redesekrator: No tak, jak się natrafi okazja, to będę przejmował te tereny...

źródło: comment_1587645407dQTBsHIBtGq5KvZl1OK1wC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@XDwGlowie: zależy jakie masz DLC. Dharma dodaje "polityki" rządowe, które zmieniają to w jaki sposób działa ustrój gracza, nie pamiętam tylko czy to na początku, czy na końcu dopiero można się zamienić. Musiałbyś to sprawdzić xD Jeśli nie masz Dharmy, to tutaj mnie nie cytuj, ale jeśli dobrze pamiętam, to należy zjechać republican tradition do zera i pojawi się event o dyktaturze. Z dyktatury można było przejść na monarchię. Dawno nie
  • Odpowiedz
@Redesekrator Nadal to działa tak samo, nawet z Dharmą. Przy zerowym rep tradition wyskakuje event o dyktaturze, a w momencie śmierci władcy (jeżeli tradition nadal jest poniżej 50) można zmienić na monarchię. Bez Res Publica, od razu przechodzi się z republiki na monarchię.

@XDwGlowie: Wszystko zależy tak naprawdę od tego, jak lubisz grać, i co chcesz osiągnąć. Gdybym ja grał Frankfurtem, pewnie możliwie szybko wjeżdżałbym bez cb we Wschodnią Fryzję albo
  • Odpowiedz