Wpis z mikrobloga

Od jutra reaktywuję tag #psychonudles bo, uwaga: wybieram się do psychiatryka.
Poza całkiem dobrym samopoczuciem wjechały mi katastrofalne problemy ze snem, takie, że nawet clon i lorafen nie działają (nie wiedziałam nawet, że to możliwe).
Podejrzewam, że ta wersja tagu nie będzie tak podniecająca jak tamta, gdyż szpital do którego jadę jest troszkę lepiej finansowany, chociaż nie wykluczam historii z gównem na suficie, wiadomo jak to jest w psychiatrykach.

Trzymajcie kciuki, oram się niesamowicie.

#psychiatria #depresja
  • 20
@send_nudles nie chcę się marzyć, ale na bezsenność spróbuj zrobić sobie detoks od monitora, TV u telefonu na parę dni. Zobacz też w domu jakie masz światło. Ogólnie to barwa niebieska mocno zaburza sen (no. ledy). Jak najwięcej światła bliskiego słońcu w domu. Stare zwykle żarówki były najlepsze. Barwa jest mega ważna. Oprócz tego spróbuj wstawać rano i nie robić drzemek w dzień. Ja jak wstaje regularnie o 5 do pracy to
@magicznyniesamowitypiotr akurat sporo psychiatrów się wypowiada, że higieniczny tryb życia pomaga w walce z depresją. #!$%@? trybu dnia przez siedzenie przed kompem sprzyja bezsenności, potem spanie do 16, czyli zero światła dziennego przez pół roku - witamina d3 na lvl - 4000, zero ruchu a potem juz z górki. Nie mówię, że bieganie zastąpi leki, ale na pewno pomoże, choćby przez robienie czegoś systematycznie.
@send_nudles: mam parę pytań odnośnie tej terapii.. mam kolegę który się od dawna boryka z ta choroba, może też coś takiego by się przydało.. no najważniejsze żeby pomogło .. wszystkiego dobrego dla Ciebie, na pewno dasz radę z tym wygrać :)