Wpis z mikrobloga

Siema mireczki, a Janusz #whisky here. Doradźcie jaka kupić butelkę do 120-130zl.

Whisky i burbon piję od dawna ale dopiero niedawno zaczęły do mnie trafiać jakieś konkretne smaki. Z moich ostatnich ustaleń preferencyjnych

Aberlour 12 > Glenfiddich 15 > Auchentoshan American oak

Lubie słodkie nuty wyczuwalne w zapachu. Z burbonow poza Jackiem próbowałem makers Mark ale chyba miałem do niego kiepskie podejście bo jakiś sakramencko ostry mi się wydał.

#pijzwykopem #whiskey

#whisky
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@neo_vir: z burbonu w takim słodkim klimacie jest Buffalo Trace, wypróbuj jak będziesz miał okazję: ma dużo słodyczy, trochę cytrusów i jest wyraźnie 'delikatniejsza' niż Makers. Z Whisky to Irlandzkie jakieś może? Jameson na pierwszy strzał.
@krzyk4cz: @neo_vir: @dthprf: po opisie OPa nie szedłbym ani w Buffalo Trace, ani w Glenmorangie Original (Quinta Ruban owszem, ale to już 200zł).

Drogi OPie: jeśli lubisz słodkie (mam tu na myśli owocową słodycz) aromaty i smaki, to Aberlour 12 będzie według mnie dobrym pomysłem. Glenfiddich 15 również dobra opcja, jeśli wyrwiesz za 130zł, bo ja ją widzę bardziej w okolicach 160-180zł.

W cenie do 200zł polecam wspomnianą wyżej
@sortris: OP pisał o Aberlour 12 i Glenfiddich 15 wiec dziwnie to polecać. :) OP pisał o słodkich nutach wyczuwalnych w zapachu - Glenmorangie Original wydaje mi się mega słodka w zapachu (przed chwilą nawet dodatkowo niuchnąłem, normalnie sam miód :)). W każdym razie droższe whisky, które poleciłeś też bym polecił (Quinta Ruban co prawda nie piłem, ale się o niej naczytałem). Z tego przedziału cenowego może jeszcze Glenfarclas 10? Też
@sortris trochę byłem nieprecyzyjny :) wymienione przeze mnie już zostały stestowane i szukam kolejnych smaków :)

@krzyk4cz glenfarclas 10 ma intrygujący opis smakowy na domwhisky - będę szukał.

@makrel_gieldowy o monkey shoulder czytałem że super mixer, ale solo z lodem jest ciekawa?

@sortris bushmills black też zapisuje

Panowie, a że tak zapytam że względu na sytuację - raz w tygodniu bywam w Lidlu. Coś z tamtych pulek wartego uwagi biorąc pod uwagę