Wpis z mikrobloga

@odishewo: xc500, chyba ze korona CI z głowy spanie bo będziesz miał napis Rockrider zamiast trek. REBA vs XC30 tutaj nie ma o czym rozmawiać. W treku brak sztywnych osi i dziwny standard boost141. Sram GX vs SX - 2 grupy wyżej. Hamulce Level T vs MT200. Wszystko na korzyść Rockridera, ale wybierz dobrze rozmiar. Z XC500 musiałbyś porównywać jakiegoś PROCALIBRA od Treka.
  • Odpowiedz
@odishewo: ja bym brał rockyego. Trek ma dziwne piasty w dziwnym rozmiarze - ani to boost, ani standard. Do tego trek ma dwie klasy gorszy widelec od rockridera. Przednia piasta w Treku jest na zwykły szybko zamykacz, gdzie Decathlon oferuje oba koła na sztywnych osiach. Jedyne w czym trek jest lepszy, to gwintowana mufa suportu, bo rr ma pressfit i trek ma wewnętrzne prowadzenie linek, a Rocky nie.

  • Odpowiedz
@Piotr--K: ooo czego nie dostałem powiadomienia o wołanku(?) Znowu wypok #!$%@? manianę (°°

@odishewo:
Może i jesteśmy lekko stronniczy, ale fakty mówią same za siebie, że jak chcesz rower z ładnym napisem, to kupisz Treka. Tak faktycznie to cena tego treka powinna oscylować w okolicy 3000. Dopłacasz 1200 za naklejkę na ramie. Przez prawie 7 tysięcy kilometrów zrobionych
  • Odpowiedz
@Piotr--K: @krabozwierz:
no dobra, sprawę postawiliście jasno :)

Rama w Treku mi się bardziej podoba, chociażby prowadzenie linek i fajny detal, jak możliwość montażu bagażnika (czasem lubię spać w namiocie w lesie). Jest jeszcze opcja kupienia używanego roweru, no ale nie mam doświadczenia żeby sprawdzić jak bardzo jest wyeksploatowany, a jak widzę 7k można zrobić w niecały rok (ʘʘ)

Sztywna oś mam rozumieć, zakręcone kluczem koło bez szybkozłączki?
  • Odpowiedz
@kolar1: to i tak w dalszym ciągu za 3700 jest rockrider xc50 na (dalej) lepszym widelcu niż trek i w dalszym ciągu ma dziwny standard piast, w którym będzie ciężko znaleźć lepsze koła/piasty innych producentów niż (pewnie) bontrager, czy jakaś inna marka własna treka¯\_(ツ)_/¯
@odishewo: sztywna oś, to w dużym uproszczeniu jest kawałkiem dosyć grubego pręta, który przechodzi przez piastę i mocujesz nim koło do roweru. Poprawia to
  • Odpowiedz