Wpis z mikrobloga

317-1=316

Tytuł: Podpalacz
Autor: Wojciech Chmielarz
Gatunek: kryminał
★★★★★★★★

Pierwsza część serii z komisarzem Mortką.
Bardzo fajnie i szybko się czytało, główna postać typowa, jak w większości kryminałów, ale wcale nie uważam, że to minus. Ludzie porównują to z serią Mroza o komisarzu Forście. Co prawda tutaj przeczytałem dopiero jedną część, ale seria Chmielarza wydaje się być zdecydowanie lepsza.

#bookmeter
panpikuss - 317-1=316

Tytuł: Podpalacz
Autor: Wojciech Chmielarz
Gatunek: krymin...

źródło: comment_15875046007p4VVOBjKlsuLJM83H2oK8.jpg

Pobierz
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@panpikuss: od Mroza czytałem tylko Chyłkę i chociaż Chmielarz nie jest jakiś wybitny, to to i tak jest co najmniej jedna półka wyżej. A z serii o Mortce, to Podpalacz jest akurat najsłabszy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Heheszkara: mam wlasnie na oku te serie o Szackim. Tylko teraz sobie pluje w brodę, ze ziarno prawdy obejrzalem film.
Zawsze mozesz cos wiecej polecić (ʘʘ)
Ja aktualnie chyba nie mam nic do polecenia, bo z kryminalow to czytam jeszcze tylko Nesbo, no i dzisiaj zaczne Christie.
@panpikuss: też oglądałam film, na szczęście już po przeczytaniu książek. Trochę ten film skopali, niektóre dialogi przeniesione żywcem z książki, poza tym mega skrótowo i mega po łebkach, jakbym nie czytała książki to nie wiem czy bym się połapała. Z innych serii mogę polecić: serię Roberta Małeckiego o Bernardzie Grossie, serię Piotra Górskiego o Sławomirze Kruku oraz serię Piotra Borlika o Agacie Stec.

@ostoja: dzięki za polecenie, niestety nie ma