Wpis z mikrobloga

@JestemMisiem: Hej. To najtrudniejsze pytanie, jakie zostało mi zadane do tej pory :))) Nie znajduję na rynku domku, który spełniałby moje oczekiwania. Problem tkwi najczęściej w jego głębokości. Wszystkie domki są niesamowicie płytkie!
Fajnie by było, żeby rurki, które wkładamy do środka, miały przynajmniej 15 cm. Jednak, jeżeli będziesz zakładać siatkę, żeby Ci ptaki nie wyjmowały pszczelich gniazd, to te pomoce muszą być wsunięte bardziej do środka i dochodzą Ci do
@Megachilidae: ojej, bardzo Ci dziękuję za rozbudowaną wypowiedź! Myślałam że to jest trochę prostsze :). Nie wiedziałam że macie stronkę z fajną instrukcją. Wszystko pooglądam, poczytam i zobaczę dalej co robić. Czy coś skonstruować czy zamówić. Wielkie dzięki!
@JestemMisiem: Nie. Trudne to nie jest.
Wkładasz pomoce gniazdowe do jakiegoś pojemnika osłoniętego przed deszczem, żeby nie zawilgotniały, ale też wystarczająco przewiewnego, żeby nie zapleśniały i stawiasz blisko kwiatów :)))
To tylko tak skomplikowanie zabrzmiało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pszczoły gniazdujące w domku już latają, ale ja w zeszłym roku ostatnie zasiedlenie miałam we wrześniu, więc się nie stresuj ;)

https://www.google.com/search?q=insect+hotel
Wejdź w grafikę i się inspiruj.
Moim zdaniem ten domek jest dobry i głęboki. Nie jest za duży. A do środka można wsadzić co się chce.
https://allegro.pl/oferta/ul-murarka-ogrodowa-rurki-trzcinowe-ozdoba-ogrodu-7989168246
To z tych piękniejszych domków. Ja korzystam ze skrzynek wojskowych drewnianych, a @Megachilidae z doniczek. :)
Ale zrobiłem też taki dla sąsiada w prezencie. :) Tutaj go widać: https://www.youtube.com/watch?v=xWa0GNd75v4&feature=emb_title
Wołam @JestemMisiem: bo @Radio-Warroza: Cię zapomniał zawołać.
Tak Cię nastraszyłam z tymi domkami, że cieszę się, że się odezwał :))) Tym bardziej, że przy budowie domku nie ma zbyt dużej filozofii. Często jedynie trzeba wymyślić, co można zrobić z tego, czym się dysponuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A link allegrowy spoko, ale dla mnie osobiście jednak zbyt duży.
@JestemMisiem: Do środka wkłada się poziomo elementy posiadające tunele - z jednej strony otwarte a zamknięte od tyłu.

O tej porze roku najłatwiej będzie Ci o trzcinę. Zobacz tutaj: https://dzicyzapylacze.pl/trzcina-i-otoskop-w-sluzbie-pszczol/ Trzcina musi być zamknięta od tyłu. Może to być też kawałek drewna nawiercony (nie na wylot).

Ja bardzo lubię pomoce gniazdowe z czarnego bzu: https://dzicyzapylacze.pl/czarno-bialy-bez/ ale to musi podeschnąć najpierw. Najbardziej pospolite pszczoły lubią gniazdować w trzcinie, stąd najlepiej się o