Wpis z mikrobloga

Nadszedł czas na dzień trzeci moich zmagań ze sklepem internetowym. Po wstęp i rozwinięcie zapraszam część pierwsza i część druga.

Wczoraj około 22 włączyłem kampanię Google Ads żeby coś tam zaczęło się klikać w internecie. Spodziewałem się, że do rana nie wydarzy się nic ciekawego ale jak bardzo się myliłem! Pierwsze co uderzyło to koszt na kliknięcie: ponad 3,2zł! Prawdziwy kosmos. Do tej pory myślałem, że jedynie branża ubezpieczeniowa płaci takie stawki za jeden lead ale widać, że Google nie śpi i wie gdzie teraz leży hajs. W ciągu pierwszej godziny stronę odwiedziło jakieś 100 osób co skutecznie wydrenowało mój budżet reklamowy na jeden dzień. Zaczęło pojawiać się sporo rejestracji i nowych koszyków. Niestety wczoraj żaden z nich nie zamienił się na sprzedaż.

Dzisiaj od rana razem z moim #rozowypasek, która kręci mi marketing na google zrewidowaliśmy początkowy budżet reklamowy i zmieniliśmy go ze 150zł/dzień na 300zł, a pod koniec dnia na 500zł. Skąd takie decyzje? Po pierwsze klikalność reklam jest naprawdę niesamowita (przynajmniej dla mnie), a po drugie koło 10 zaczął rozsypywać się worek z zamówieniami. Pierwszy tysiąc złotych sprzedaży mieliśmy po około dwóch godzinach.

Niestety w dalszym ciągu ogromna większość koszyków była porzucana. Powodem tego było w dużej mierze moje ##!$%@? gdzie przez przypadek ustawiłem pierwszy termin dostawy na środę 22.04 zamiast na wtorek 21.04 XD obstawiam, że gdyby nie to do 15 konwersja byłaby dużo fajniejsza. Drugim powodem był jakiś błąd systemu przy aktualizacji produktów mięsnych i przez przypadek cała kategoria świeżych produktów (owoce, warzywa i przetwory mięsne) miała stan magazynowy 0 i nie dało się dodać nic do koszyka. Tutaj się ogarnąłem w godzinę ze znalezieniem problemu i od +-14 sklep działał jak należy. Dalej przyszło na wyczekiwanego przez @SeekSouls sekcja świeżego mięsa! Narazie są to UBER duże paczki rzędu 2.5kg piersi z kurczaka ale to jedyne co dało się ogarnąć a przez to cena za 1kg jest w miarę okej (jak na dostawę online).

Dla samego @SeekSouls też wielkie dzięki, bo w okolicy godziny 15 zadzwonił żeby powiedzieć o cenie 0,79gr za 10 jajek. Tutaj zepsułem formułę w excelu, która policzyła cenę jednego jajka Farmio jako cenę za opakowanie.
Drugie podziękowania dla @bartek2510, który dał cenne info o zakorkowaniu dostaw spożywczych w Piasecznie. Jutro będę się kontaktował z lokalnymi serwisami żeby się zareklamować.

Drugi boom zamówień pojawił się około 17 i trwał do 22. W tym czasie nazbierało się ponad 1500zł w zamówieniach. Łączny wynik na dzisiaj to ponad 3000zł! Jak na pierwszy dzień jest to miłe zaskoczenie! Najbardziej bałem się sytuacji w której zbiorę 2-3 zamówienia na 300zł i nie będzie na paliwo, nie mówiąc o Adsach. Liczę, że jutro do 15 dojdzie jeszcze z 5-10 zamówień i przekroczymy 5000zł łącznej kwoty zamówień. Rekord pojedynczego zamówienia to 622zł.

Obiecujący początek, który sprawia że od środy możemy reaktywować pierwszy etat! Po dwóch tygodniach przerwy możemy ponownie zatrudnić naszego pracownika! Liczę, że kolejne dni sprawią, że cała reszta też będzie miała pełne ręce roboty :)

Na koniec pytanie z kategorii #programowanie -> czy jest tutaj ktoś kto pracował na platformie Shoper? Potrzebuję kogoś kto mógłby wykonać dla mnie wtyczkę, która pozwoli użytkownikowi na rezerwację terminu dostawy na stronie głównej, przeniesie tą informację do podsumowania zamówienia i będzie się to dało wyeksportować do SubiektGT.
Dodatkową funkcjonalnością powinno być sprawdzanie kodu pocztowego użytkownika i wyświetlanie komunikatu czy jest w naszym zasięgu czy nie. Rozmawiałem z oficjalnym partnerem Shopera ale dał mi taką stawkę i termin wykonania, że liczę na kogoś z #wykop.

Jaki jest plan działania na jutro?
- ogarnąć mniejsze paczki z mięsem,
- znaleźć wykonawcę na kalendarz z polem rezerwacji terminu,
- stworzyć kartkę z podziękowaniami za złożenie zamówienia,
- przetestować całą logistykę,
- wybrać grupy na fejsie do promowania się.

Na koniec przypominam o małym #rozdajo kodu rabatowego: ZOSTANWDOMU na -10% wartości zamówienia od 100zł.
Link do strony: http://bezkontaktowa.pl

Jeśli interesuje was taki dzienniczek nowej działalności gospodarczej to sypnijcie plusem!
Pobierz kubaproq - Nadszedł czas na dzień trzeci moich zmagań ze sklepem internetowym. Po wst...
źródło: comment_1587449356tYaYvFZhI6RKPfuWYPjONx.jpg
  • 2