Wpis z mikrobloga

Zamawiał ktoś coś ostatnio z USA? Dostawa miała być do 10dni a zaraz będzie miesiąc. Ogólnie jakoś bardzo mi się z tym nie spieszy bo rozumiem że #koronawirus ale martwi mnie brak aktualizacji statusu od ponad 2 tyg. Dodatkowo ten sam numer paczki na stronie poczty polskiej ma ostatnią aktualizacje 29 marca a na amerykańskiej USPS 5 kwietnia, z czego to wynika? Czytałem też że ekonomiczne płyną statkiem co trwa 4-6tyg ale z tego co widzę moja ma rodzaj Expres i jej ostatni ślad urwał się na lotnisku XD

#tracking #pocztapolska #usps #usa
Denzelo - Zamawiał ktoś coś ostatnio z USA? Dostawa miała być do 10dni a zaraz będzie...

źródło: comment_1587380763JTE9WHeFxqRZ2F2IByB6Bg.jpg

Pobierz
  • 15
@Denzelo: 8 marca, jeszcze przed imprezą z zamykaniem ruchu lotniczego, granic itd., została do mnie wysłana paczka ze Stanów. Tracking USPS podaje, że opuściła JFK 18 marca, ale od tego czasu cisza i jeszcze nie wypłynęła w WER Warszawa. Czekam również na przesyłkę z Irlandii, która też powinna się już przynajmniej pojawić w Wawie, ale nie ma póki co po niej śladu. Wszystko zapewne podochodzi, ale jednak trzeba uzbroić się w
Jeżeli przesyłki lotnicze są rzeczywiście obsługiwane przez samoloty pasażerskie, na stronie LOT widnieje informacja, że połączenia JFK-WAW są wznawiane od 27 kwietnia, więc pozostaje trzymać kciuki.

harmonogram LOTu
Też czekam na paczke z USA od ponad miesiąca, na stronie śledzenia USPS ostatni status to
"March 22, 2020 at 4:02 am Processed Through Regional Facility JAMAICA NY INTERNATIONAL DISTRIBUTION CENTER"
A na poczcie Polskiej nie ma paczki o takim numerze śledzenia.
@Denzelo: Miło słyszeć! Moje w prawdzie nie mają zmienionego statusu (może to kwestia usługi, w przypadku mojej wysyłki z USA to paczka), ale może też się niedługo coś ruszy.
@Denzelo: Moja przesyłka z Irlandii, na którą też się trochę naczekałem, jest już w Warszawie, dziś zmienili status. Więc mimo braku ruchu lotniczego samolotów pasażerskich (dziś wydłużono termin blokady do 15 maja) jakoś to działa. Teraz pora na Stany.

@Domi636: Co do braku statusu na stronie śledzenia PP - z tego co się orientuję i przynajmniej było tak jakiś czas temu, nie wszystkie przesyłki, nawet te które numer nadania posiadały,
Dla wszystkich zainteresowanych - LINK . W skrócie - kierowane przesyłki do Polski z USA z samolotów zostały przekierowane na statki. Pierwszy z nich wypłynął 20 kwietnia, w Rotterdamie ma być około 7 maja. W drugiej połowie przyszłego miesiąca powinny zacząć się pojawiać u odbiorców.