Wpis z mikrobloga

Zamawiał ktoś coś ostatnio z USA? Dostawa miała być do 10dni a zaraz będzie miesiąc. Ogólnie jakoś bardzo mi się z tym nie spieszy bo rozumiem że #koronawirus ale martwi mnie brak aktualizacji statusu od ponad 2 tyg. Dodatkowo ten sam numer paczki na stronie poczty polskiej ma ostatnią aktualizacje 29 marca a na amerykańskiej USPS 5 kwietnia, z czego to wynika? Czytałem też że ekonomiczne płyną statkiem co trwa 4-6tyg ale z tego co widzę moja ma rodzaj Expres i jej ostatni ślad urwał się na lotnisku XD

#tracking #pocztapolska #usps #usa
Denzelo - Zamawiał ktoś coś ostatnio z USA? Dostawa miała być do 10dni a zaraz będzie...

źródło: comment_1587380763JTE9WHeFxqRZ2F2IByB6Bg.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@Denzelo: prawie nic nie lata do stanów to jak ma przylecieć, listy latają pasażerskimi to nie ma jak przylecieć, poczta polska przyjmie tylko przesyłki drogą morską, bo nie ma jak samolotem wysłać. Trzeba było brać kuriera a tak to sobie poczekasz.
  • Odpowiedz
@Denzelo: 8 marca, jeszcze przed imprezą z zamykaniem ruchu lotniczego, granic itd., została do mnie wysłana paczka ze Stanów. Tracking USPS podaje, że opuściła JFK 18 marca, ale od tego czasu cisza i jeszcze nie wypłynęła w WER Warszawa. Czekam również na przesyłkę z Irlandii, która też powinna się już przynajmniej pojawić w Wawie, ale nie ma póki co po niej śladu. Wszystko zapewne podochodzi, ale jednak trzeba uzbroić się
  • Odpowiedz
Jeżeli przesyłki lotnicze są rzeczywiście obsługiwane przez samoloty pasażerskie, na stronie LOT widnieje informacja, że połączenia JFK-WAW są wznawiane od 27 kwietnia, więc pozostaje trzymać kciuki.

harmonogram LOTu
  • Odpowiedz
@Denzelo: Mam to samo, trzy paczki uziemione w Stanach - od 17, 20 i 30 marca. Tak jak kolega wyżej wspomniał, połączenia lotnicze zostaną przywrócone to wtedy powoli paczki zaczną dochodzić.
  • Odpowiedz
Też czekam na paczke z USA od ponad miesiąca, na stronie śledzenia USPS ostatni status to
"March 22, 2020 at 4:02 am Processed Through Regional Facility JAMAICA NY INTERNATIONAL DISTRIBUTION CENTER"
A na poczcie Polskiej nie ma paczki o takim numerze śledzenia.
  • Odpowiedz
@Denzelo: Miło słyszeć! Moje w prawdzie nie mają zmienionego statusu (może to kwestia usługi, w przypadku mojej wysyłki z USA to paczka), ale może też się niedługo coś ruszy.
  • Odpowiedz
@Domi636: @MJG6: Myślę że po weekendzie wasze też zaczną przylatywać:) Znając pocztę polską i ten cały szum związany z organizacją wyborów to i tak sobie jeszcze poczekam
  • Odpowiedz
@Denzelo: Moja przesyłka z Irlandii, na którą też się trochę naczekałem, jest już w Warszawie, dziś zmienili status. Więc mimo braku ruchu lotniczego samolotów pasażerskich (dziś wydłużono termin blokady do 15 maja) jakoś to działa. Teraz pora na Stany.

@Domi636: Co do braku statusu na stronie śledzenia PP - z tego co się orientuję i przynajmniej było tak jakiś czas temu, nie wszystkie przesyłki, nawet te które numer
  • Odpowiedz
Dla wszystkich zainteresowanych - LINK . W skrócie - kierowane przesyłki do Polski z USA z samolotów zostały przekierowane na statki. Pierwszy z nich wypłynął 20 kwietnia, w Rotterdamie ma być około 7 maja. W drugiej połowie przyszłego miesiąca powinny zacząć się pojawiać u odbiorców.
  • Odpowiedz