Wpis z mikrobloga

#ogrodnictwo #chilihead #chilizgobim
Hej, zastanawiam się, czy jak korzenie papryczek (jalapeno) wyglądają tak jak na zdjęciu, i nie są jakieś bardzo duże i dodatkowo nie chcą za bardzo rosnąć od jakiegoś czasu to może być wina, że mają już za ciasno w tych pojemnikach? to są ucięte butelki 1,5l ok, litra pojemności. Wygląda mi to jakby niektóre z moich roślinek zatrzymały się w rozwoju po delikatnym (chyba) podcięciu.
Na zdjęciu (w komentarzu) widać, że niby ma jakiś odrost, ale minimalny i on taki jest już od dłuższego czasu, ze 2 tygodnie albo i dłużej. Martwię się trochę, bo wysiewałem je w styczniu, a nie są jakieś wielkie. Co prawda jak przesadzałem z kubeczków to wsadzałem trochę błębiej w nowe pojemniki, więc na wysokości straciły kilka cm, ale kurde bez przesady.
Pytanie 2. Co to jest na liściach? białawe kropki, jakby kryształki. Gdzieś wyczytałem, że jak rosliny mają za mokro, ale ciężko mi w to uwierzyć, bo nie podlewam ich zbyt często i tylko jak mają bardzo sucho.
pedroza - #ogrodnictwo #chilihead #chilizgobim
Hej, zastanawiam się, czy jak korzeni...

źródło: comment_1587370667DGONLYKmRKa48N3J5dkL60.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@pedroza: a masz dobry drenaż w tej butli? Wygląda jak edema czyli sytuacja gdzie roślina ma więcej wody niż jest w stanie przyjąć. Papryka lubi raczej suchy grunt, nie lubi być przelewana i nie lubi nadmiernie wilgotnej gleby dlatego porządny drenaż jest bardzo ważny
  • Odpowiedz
@pedroza: używasz jakiegoś nawozu?

poza tym jak ze słońcem? Parapet na którą stronę?

Możesz ewentualnie przesadzić do czegoś większego chociaż jeszcze nie powinna mieć problemów z miejscem w "doniczce", ale tak za 2-3 tygodnie już do większej donicy powinna iść imho.
  • Odpowiedz
@Borgon: zacząłem używać biohumusu i mam jeszcze resztkę jakiegoś z zeszłego roku compo bio, ale może kupię jakiś Kristalon.
drenaż mam w postaci warstwy keramzytu na dnie butelki, plus dziury w dnie, żeby woda odpływała
parapet mam na stronę południową, mocno oświetlone, przez dużą częśc dnia jest na słońcu.
  • Odpowiedz
@pedroza: możesz spróbować podlewać rzadziej i patrzeć czy na kolejnych liściach też będzie się tak robiło.

Biohumus to podstawa, jak chcesz to teraz możesz ładować kristalon zielony, przy kwitnieniu czerwony, ewentualnie nawóz uniwersalny do warzyw. Zielony zawiera dużo azotu który jest potrzebny roślinie do rozwoju części zielonych.
  • Odpowiedz