Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Mirki. Od paru dni robię stronę i własny szablon do niej wordpressie i ciągle napotykam na jakiś problem:P Na stronie mam 3 kategorie artykułów i nie wiem jak sobie z tym poradzić w wordpressie. Choć właściwie styl css i wygląd w każdej kategorii z artykułami jest taki sam to jednak (co oczywiste) w każdej z tych kategorii powinny znaleźć się inne artykuły. Jak to rozwiązać? Stworzyć 3 osobne pliki np: category-cukierki.php, category-batony.php i category-czipsy.php czy stworzyć jeden plik - category.php i do niego wrzucić jakieś if'y i te sprawy?:P

Drugi problem polega na tym, że na górze strony zawsze wyświetla się pusty pasek o wysokości 28px (jak jestem zalogowany do wordpressa to wyświetla się zaraz pod paskiem administracji, a jak wylogowany to na górze wyświetla się sam pusty pasek...). wp_head jest w dobrym miejscu. To jest kod, który wyświetla niechciany pasek (znajduje się w pliku admin-bar.php):

<br/>
html { margin-top: 28px !important; }<br/>
* html body { margin-top: 28px !important; }<br/>

Na razie w moim pliku ze stylem wrzuciłem do body margin-top: -28px; ale nie jest to chyba zbyt sensowne rozwiązanie na dłuższą metę:( #wordpress #webdesign #webdeveloper #webmastering #php #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 22
  • Odpowiedz
  • 2
@GoonSquad: ale czekaj, zeby w kategoriach znajdowaly sie rozne artykuly nie musisz nic zmieniac, tylko dodajesz nowe wpisy do danych lategorii.

tworzenie osobnych plikow ma zastosowanie gdy chcemy aby kazda kategoria wygladala inaczej
  • Odpowiedz
@karid: a jeżeli będę miał category to mogę plik index potraktować jak home i tam zrobić wygląd strony głównej?

PS a czy artykuł może mieć kategorie i jedną z jej podkategorii? żeby był wyświetlany zarówno na stronie kategorii jak i podkategorii?:P bo tagi chce użyć do jeszcze czegoś innego
  • Odpowiedz
  • 0
@GoonSquad: tak, ale wtedy potrzebujesz tez archive.php i tag.php. alternatywnie mozesz zrobic szablon dla strony ktora ustawisz jako startowa.

  • Odpowiedz
@karid: a czy artykuł może mieć kategorie i jedną z jej podkategorii? żeby był wyświetlany zarówno na stronie kategorii jak i podkategorii?:P bo tagi chce użyć do jeszcze czegoś innego. A jak zrobie home.php to w takim razie jak mogę użyć indexa?:P
  • Odpowiedz
@karid: dzięki:) a jak na stronie mam logo, które po kliknięciu przenosi na stronę główną to mogę wrzucić je po prostu w kodzie html z odnośnikiem index.php?:D
  • Odpowiedz