Wpis z mikrobloga

  • 8
#starwars #gwiezdnewojny #ksiazki #expandeduniverse #eu #chwalesie #pokazbiblioteczke

Jestem antyfanem nowej trylogii SW, po tak wielu latach nadal nie pogodziłem się z dekanonizacją powstałych już m.in. powieści z Expanded Universe.

Zbieram książki z tzw. "starego kanonu" lub, jak kto woli, "legend" od wielu, wielu lat. Dziś naszła mnie myśl, że jedynym pozytywnym elementem wprowadzenia kanonu nowego jest to, że stary... stał się zbiorem zamkniętym, więc - w końcu - będę w stanie zebrać go w całości.

Policzyłem. Ze 153 pozycji (wyłączając cykl Młodzi Rycerze Jedi, który - jak wiecie - najpierw liczyl się do kanonu, a później [i teraz] do pozycji młodzieżowych) mam 69, co przekłada się na mniej więcej 45%.

Wciąż mniej niż połowa. Wciąż tyle przede mną. Eh.

Visius - #starwars #gwiezdnewojny #ksiazki #expandeduniverse #eu #chwalesie #pokazbib...

źródło: comment_1587241191oh131qdoeixaPPRkSmoDJd.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Whoresbane: Bardzo ładna kolekcja. A co "z tego wyjdzie"? Jak to co? Revan nie istniał, Plagueisa prawie wcale nie było, a jakiś tam Sith Order to przecież wcale nie powstał. Cały Disney.
  • Odpowiedz
@Visius: Książki "The High Republic" dziejące się 400 lat przed filmami na pewno zanegują Plagueisa bo jeszcze się nie narodził ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co do Revana nie ma pewności, gdzieś czytałem o oddziale wojskowym z IX epizodu noszącego jego imię.
  • Odpowiedz
Spojrzałem właśnie na chronologię legend (to chyba jasne, że tutaj: https://star-wars.pl/Tekst/91) i widzę, że masz wszystko, co trzeba. SZACUN, SZACUN, SZACUN.


@Visius: Dokładnie tą listą sugerowałem się poszukując książek i szczęśliwie udało się je skompletować. Akurat czytam Fatalny Sojusz.

Zaraz, sekunda. Skoro mówisz o IX epizodzie, to - w myśl tzw. chronologii legend - to tak, jakby on... nie istniał? ;)


@Visius: Mówię o tym, że IX epizod
  • Odpowiedz
Książki "The High Republic" dziejące się 400 lat przed filmami na pewno zanegują Plagueisa bo jeszcze się nie narodził


@Whoresbane: co masz na mysli zaneguja? ;> na pewno nie wymaza go z uniwersum, bo to ze byl mistrzem Sidiousa jest kanoniczne :)
  • Odpowiedz
@MangoZjem: Zanegują bo historia dziejąca się na 400 lat przed Mrocznym Widmem nie może obejmować gościa, który żył i zmarł na kilkadziesiąt lat przed Mrocznym Widmem. To nie Vitiate. Zwykły żart.
  • Odpowiedz