Wpis z mikrobloga

Mam znajomych, którzy biorą udział regionalnych paraolimpiadach. Są całkiem zdrowi, wyglądają normalnie, z nauką też nie mają problemów.

Ich się wstydzę zapytać, więc pytam was, po co biorą w nich udział? Konkurują z niepełnosprawnymi czy co?

#pytamnapowaznie
  • 5
@DOgi: Może na podobnej zasadzie jak klasy integracyjne w szkołach? Pełnosprawni z niepełnosprawnymi, jedni uczą się akceptować odmienność, drudzy wyzbywają się kompleksów. Oczywiście na papierze, w rzeczywistości to tak nie działa
@DOgi: Możesz nie zdawać sobie sprawy z ich niepełnosprawności np. mają niepełnosprawność somatyczną, albo sensoryczną. Raczej wątpię, aby w tego typu olimpiadzie brały udział osoby pełnosprawne.
@DOgi: Muszę przyznać, że nie wiem, czy za daltonizm można dostać orzeczenie o niepełnosprawności. Bardziej miałam na myśli choroby układu krwionośnego lub narządów (np. serce, nerki) bądź niedosłuch, niedowidzenie itp. Nie ma raczej konkurencji sportowych z podziałem na rodzaje niepełnosprawności. Ludziom niestety niepełnosprawność kojarzy się w dużej mierze z niepełnosprawnością ruchową, a jest szereg różnych, często niewidocznych niepełnosprawnosci (pisałam o tym mgr, to coś tam wiem).