Wpis z mikrobloga

#przegryw #blackpill

Pamiętacie może film "Tall Girl" ? Wychodził mniej więcej w połowie 2019 roku i został dość mocno skrytykowany, ale nie za to, co teraz powiem. To ten, szybko wam streszcze.

Film opowiada o dziewczynie, która jest wysoka (chyba 185cm ma czy coś) i przez to jest wyśmiewana w szkole i jest jej smutno z tego powodu. Przytoczę wam pewien cytat z tego filmu: "Myślicie, że wy macie ciężkie życie? Jestem wysoką dziewczyną, to jest dopiero coś.". Iks kurna de. Ona oczywiście, żeby nie było że jest w 100% dyskryminowana czy coś ma 3 betaorbiterów, którym się ona podoba oraz 1 psiaspiółę. Ogólnie ona jest "przytłoczona" i film dosłownie niczym propaganda pokazuje jej "cierpienie", bo uwaga uwaga: JEST WYSOKA I NIE MOŻE ZNALEŹĆ WYŻSZEGO OD NIEJ CHŁOPAKA. Aż w końcu nadchodzi ten moment. Do klasy wchodzi 195cm niebieskooki blondyn chad, który rozwiązuje zadanie z chemii w mniej niż 1 sekundę nawet nie patrząc na nie i dalszy ciąg filmu polega na tym, że beciaki i psiapsióła starają się pomóc jej się do niego dorwać.

Do związku pod koniec dochodzi, bohaterka #!$%@? 3 beciaków ze swojego grona, gdy potrzeba na atencję została zaspokojona.

No i teraz czas na analizę. Jest to film o dziewczynie, która nie jest jakaś wielka pod względem cm, aczkolwiek film specjalnie zatrudnił aktorów męskich max 165cm (oprócz chada księcia 195cm) i żeńskich max 150cm. Przez to na początku myślałem, że ma co najmniej 2 metry. A potem się okazało ile ma. Prosta manipulacja widzem. Teraz fakt, że problemem głównym jest szukanie chłopaka dla restrykcyjnej księżniczki i pokazanie tego jako wręcz obowiązek społeczny. Po czym pokazanie, że zostanie wykorzystanym przez kobietę jest wręcz wymagane i dobrze cenione. Film często pokazuje to bardzo brutalnie, bo wszystko jest zrobione tak, że to ona jest ofiarą. Te całe "naśmiewanie się" to zwykłe docinki w stylu "jak tam pogoda na górze" nikt jej nie dissuje oprócz tego, ale jest to tak pokazane, jakby to co najmniej była groźba zesłania do gułagu.

I teraz jak się to ma do rzeczywistości? Nigdy w życiu, w telewizji, w internecie, ani nikt kogo znam nie miał koleżanki, której ktoś docinał, nawet w najmniejszym stopniu za wzrost. A znam takie dziewczyny, co mają ponad 2 metry i nigdy nie były wyszydzane i wytykane, wręcz przeciwnie, były bardzo dobrze cenione i traktowane specjalnie jak dar od natury. Tymczasem jeśli chodzi o mężczyzn i wzrost poniżej 180cm. Ta. Już wiecie. Nazywanie manletem, bullying, selekcja naturalna w szkole bo najłatwiej na takiego się uwziąść. I to właśnie, o dziwo, najczęściej przez kobiety dzięki ich mechanizmom obronnym przed słabym genetycznie osobnikiem. Oczywiście tego już nie pokażą, ponieważ "FACET MA BYĆ SILNY, A NIE WYMAGAĆ WSPARCIA!" A gdyby pokazali to by było to wyszydzone przez młodzież i normictwo jako profanacja ich dóbr i film by stracił dużo hajsu. Takie już czasy.
L.....a - #przegryw #blackpill 

Pamiętacie może film "Tall Girl" ? Wychodził mniej...

źródło: comment_1587139209eOp79b0iGWzNHXk8QjJJ4V.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@Przegrywinho69: Cze białorycerzu. I nie, nie jest to wysryw o wzroście, przynajmniej nie jest to jego cel. Jest to przykład jak można zmanipulować ludzi, by usługiwali restrykcyjnym ludziom, bo inaczej są źli. Podałem ten film jako przykład. Film o niskim facecie też był przykładem, ale ty chyba i tak nie zrozumiesz. Przykro mi xD.
  • Odpowiedz
@Lolistatrolista:

A znam takie dziewczyny, co mają ponad 2 metry i nigdy nie były wyszydzane i wytykane, wręcz przeciwnie, były bardzo dobrze cenione i traktowane specjalnie jak dar od natury.


To chyba za krótko na wykopie
  • Odpowiedz
@Lolistatrolista: W sumie to fajny pomysł na film, ale pod warunkiem że zakochałaby się w kimś niższym/jej wzrostu. Byłaby to ciekawa opowieść o tym jak miłość może pokonać stereotypy i uprzedzenia, ale nieeeee, trzeba pojechać schematem że koleś musi być wysokim chadem.
  • Odpowiedz
@PaulStanley: Jeśli ktoś powie "O kurde, ale ty wysoka!" to na pewno z ciebie nie szydził. Gdyby cię nazwał jakąś ogrzycą lub coś w tym stylu to mogę się nawet zgodzić, ale na pewno nie dzieje się to na masową skalę.
  • Odpowiedz
@Lolistatrolista: Ano rakowy content. Nie wiem czy to już nie podbiega (ten film) pod jakiś nazizm. ( ͡° ͜ʖ ͡°) W końcu fabula dąży do pokazania losów gigachada i gigaksiężniczki, a małych ogórków podskakujących, żeby ich operator uchwycił, mają w dupie.
  • Odpowiedz