Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mieszkanie wstanie deweloperskim odebrane 1.03.2020. Aktu notarialnego nie mam podpisanego. Deklarowałem że wprowadzam się w lipcu 2020. Czynsz normalnie płacę od marca?

#deweloperka
  • 14
@dejto: ja odebrałem w grudniu, czynsz miał być zaraz po podpisaniu umów na prąd co miało trwać ok 2 tyg.

Do tej pory nie możemy podpisać umów na prąd xD ale czynsz nam włączyli od kwietnia.

Ale jak wszystko u ciebie pójdzie bez przeszkód to czynsz będziesz płacił od razu, nieważne kiedy się wprowadzisz.
Wszystko u mnie idzie na maila + poszukaj grupki osiedla/bloku na fb. Ludzie często coś sprawdzą zanim
@TatoAktywny: 2 tyg miało trwać przygotowanie infrastruktury czy tam otoczenia pod podpisanie umów na lokatorów.
Trwało to dłużej, później niby można było, ale jednak nie można i znowu opóźnienie. No i przyszedł #koronawirus i pozamykane punkty obsługi XD

generalnie mi na tym nie zależy, bo przez opóźnienie we wprowadzeniu czynszu jestem na tym prawie 2k do przodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
na akt notarialny to poczekasz jeszcze z rok ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@hpiotrekh: Dlaczego? My cały czas robimy.

2 tyg miało trwać przygotowanie infrastruktury czy tam otoczenia pod podpisanie umów na lokatorów.

Trwało to dłużej, później niby można było, ale jednak nie można i znowu opóźnienie.


Co to za gównodeweloper? Jakiej infrastruktury? Jakiego otoczenia? W momencie, gdy dostajesz klucze do mieszkania jest PNU i tego samego dnia
Dlaczego? My cały czas robimy.


@TatoAktywny: Co robicie? ja mam w umowie ze przekazanie wlasnosci ma sie odbyc do konca 2020, mimo ze budynek oddany w grudniu 2019.

Najprawdopodobniej masz rację z tym prądem budowlanym.
Co do czynszu to wydaje mi się, że wyraźnie napisali, że nie będa pobierać opłat.

Miesiąc temu napisali

tzw otoczenie dla budynku xxx jest utworzone ... Jednakże jak wynika z informacji uzyskanych od Innogy nie została
Co robicie? ja mam w umowie ze przekazanie wlasnosci ma sie odbyc do konca 2020, mimo ze budynek oddany w grudniu 2019.


@hpiotrekh: Przenosimy własność. Zawsze deweloper daje odległe terminy na przeniesienie własności. Chociaż rok to już polecieli po bandzie. My dajemy 6 miesięcy od PNU.

No straszna partyzantka tam się dzieje z tego, co piszesz. Serio - napisz co to za deweloper :)
@TatoAktywny: Victoria xD
Bo oni chyba mieli termin na oddanie też wyprzedzony, moze stąd taki odległy termin na przeniesienie.
Mi to też by było na rękę, żeby szybciej przenieść, bo mam droższy kredyt przez ten czas ( ͡° ʖ̯ ͡°)