Wpis z mikrobloga

@L1nox: Z tego co kojarzę to Yousician miało jedynie riffy, coś się zmieniło?
Przede wszystkim:
* Naucz się tych akordów A,a,E,e,D,d,G,C
* Jak się nauczysz i będziesz je łapał w locie to popracuj nad prawą ręką tj. nie machanie downstroke tylko up, down, up down. Jakieś ogniskowe bicia
* Wiedząc już jak wyglądają te akordy i mieć już prawą rękę mniej więcej ogarniętą - naucz się dzwięków na gryfie. Zacznij od
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Dziki_Nomad: Warszawa
@siemson_tu_belson: Właśnie jestem w trakcie nauki tych akordów. Staram się teraz wyrobić nawyk jak najszybszej zmiany akordu nie tracąc przy tym na dźwięku. Na ten moment znalazłem parę ciekawych kanałów na YouTube po angielsku ale jest taki ogrom tych filmików, że czuję się jak dziecko w sklepie z cukierkami. Za duży wybór. Zastanawiam się czy po prostu nie próbować nauczyć się konkretnych kawałków żeby wdrożyć w praktykę naukę
Jak pójdziesz do nauczyciela z podstawowymi akordami to będzie git :)
Z Warszawy też jestem to mogę podpytać mojego czy Cię nie wezmie po tym wszystkim. Czynny muzyk zarabiający tylko na gitarowych jobach i lekcjach ;)
Zastanawiam się czy po prostu nie próbować nauczyć się konkretnych kawałków

Błąd! Nie zaczynaj nauki od "nauczę się najpierw tej piosenki" Najpierw strojenie i akordy, na konkretne piosenki przyjdzie czas. Choćbyś nie wiem jak opanował akordy to źle nastrojonej gitary nie da się słuchać. (polecam jakąś apkę na tel która korzysta z mikrofonu i "podpowie" jak dostroić poszczególne struny. Potem naucz się kilku akordów (nie staraj się ćwiczyć "szybkiego zmieniania" akordów). Naucz
@siemson_tu_belson: Ja uważam, że najpierw nauczyć się łapać te akordy. Potem znalezc piosenke którą chcemy zagrać, sprawi nam to satysfakcję. Mamy powiedzmy coś gdzie akordy to E, A, D, G
Próbować zagrać i obserwować.
Cyk, nie wychodzi mi przejście z D na G. To powoli uczę się czysto przechodzić.
Myślę, że nie ma sensu uczyć się i nie czerpać z tego jakiejś satysfakcji, radości. Nauka przychodzi łatwiej gdy są te elementy
@Illidan-Stormrage: z jednej strony masz rację - nic tak nie motywuje do dalszej nauki gry jak zagranie jakiejś jednej całej piosenki :) Osobiście uważam, że jeśli jest absolutnie początkującym gitarzystą, to niech lepiej sobie nie zaprząta na razie głowy piosenkami. A jeśli jednak chce się zmotywować do nauki jakąś piosenką to jak napisałem wyżej - polecam Kult - Gdy nie ma dzieci - najprostsze akordy (a,E) i podstawowe bicie :) Pozdrawiam!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zygmunt_II_August: zaczynam na akustyku. Na ścianie mam jakiegoś elektryka którego dostałem w prezencie ze wzmacniaczem Yamaha, wygląda na basic totalny i ciężko ustawić, żeby dźwięk był czysty do gry. Jak się zaopatrze w stroik do elektryka to może spróbuję bo po nocach gra na akustyku w mieszkaniu nie spodoba się sąsiadom ;)
@Illidan-Stormrage: dzięki za info, póki wszystko stoi spróbuję coś sam. Ale myślę, że na jesień już jakiegoś nauczyciela