Wpis z mikrobloga

@kondzio_kolega: Obserwuje regularnie Poznań. Nic specjalnego nie zauważyłem, pomijam pseudo promocje #!$%@? deweloperów na mieszkania ma parterze. Widziałem też że zeszło kilka dość średnich mieszkań po 8-9k/m czy też miejsce w hali za 60k.

Myślę, że jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie na reakcje rynku sprzedaży nieruchomości
@kondzio_kolega: Gdańsk dropy cen na poziomie 10-20% rynek domków rodzinnych na Kaszubach / okolice Gdańska największy drop to był do 160k za 80m2 domu i 400m2 działki lecz szybko te 3 domy poszły. Oczywiście nie wszędzie są porobione korekty cenowe a w nowych wierzowcach koło mojego mieszkania dalej ceny 8-14k. Tak samo koło mojego domu na Kaszubach okolice kartuzy/Kościerzyna/Przywidz szybka sprzedaż domów budowanych szeregowo tylko ze one już stały po 2/3
nieruchomossci zawsze z opoznieniem - wiec nie ma co dzis sie napalac ze jutro taniej. widac po wynajmnie juz na pewno - u mnie jest jakies 20% wiecej ofert , i cenowo tez nizej bo sa oferty tak tanie jak nigdy dotad , co nie znaczy ze jest tanio :)
Pytanie do osób które w najbliższym czasie chcą kupić mieszkanie ale rynek śledzą od jakiegoś czasu. Widzicie w interesujących was lokalizacjach rzeczywiście jakiś obniżki albo oferty które wydają się okazyjne w stosunku np do przełomu roku?


@kondzio_kolega: nieruchomości nie reagują tak szybko na zmiany w gospodarce, ale z powodu tego jak ten kryzys przebiega spodziewałbym się znacznej korekty już wcześniej, w okolicach 3-4 kwartału tego roku. Turystyka nie wróci do czasu,
@SzitpostForReal: Może tak być jak piszesz, a może paradoksalnie być zupełnie na odwrót. Z powodu wyjazdu Ukraińców ceny za wykonastwo poszybują,infalcja podbiję cenę materiałów i paradoksalnie spadków nie będzie. Zatrzyma się dynamika wzrostu ale ona i tak się musiała zatrzymać.
@kondzio_kolega:

Archicom ma promocję, że dopłacają do rat albo obniżają cenę za mieszkanie o 5%. Promocja obowiązuje chyba na wszystkie ich mieszkania. Najpierw była do 31 marca. Później do 15 kwietnia. Teraz jest do 30 kwietnia :D

Murapol ma promocję gdzie też dopłacają do rat + miejsce postojowe za darmo. Oszczędność podobno do 46 tys zł. Tutaj promocja obejmuje wybrane 250 mieszkań.