Wpis z mikrobloga

Książkowe mireczki, ostatnio bardzo fajnie mi pomogliście, kiedy szukałam książki dla teścia, więc ponownie zwracam się z prośbą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szukam czegoś dla dziewczyny, która pochłania książki hurtowo, więc czytelnik wyrobiony, chętnie czyta fantasy, zna chyba wszystkie bardziej znane baśnie i mitologie, jest psychofanką muminków i trochę wiedźmina. Lubi też książki spokojne (jak np Sekretne życie drzew). Nie lubi technologii, science fiction ani nic w tym klimacie.
Nie dam jej nic głupiego ani pisanego na #!$%@?, to musi być coś, czego nie wstyd postawić na półce.

Licze na was!

#ksiazki #czytajzwykopem
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r__k: Kroniki Thomasa Covenanta Niedowiarka (trylogia, a po niej kolejna i dwuksiąg). Gruuuubaśne tomiska ale Tolkien się przy tym chowa. Kończąc każdą księgę ma się ochotę głównego bohatera zabić samemu.
@r__k: Klasyka gatunku. Jeśli zainteresowana lubi takie baśniowe historie umiejscowione w świecie dzikiej przyrody to będzie zadowolona. Od razu uprzedzam, magii i czarów w tym nie ma, jest za to epopeja króliczej społeczności z jej własną wyjątkową kulturą, wierzeniami i mitami.
No i najnowsze wydanie na naszym rynku prezentuje się cudnie, wspaniała ozdoba domowej biblioteczki.
źródło: comment_1586885401EEjulzeCmR5A47HWaC11dM.jpg
@r__k: Przygodę z Sandersonem nie musi zaczynać od Archiwum burzowego światła. Niech spróbuje Z mgły zrodzony. Co do innych książek fantasy to fajny też jest Cykl demoniczny, który w Polsce zdobył dużo fanów.
@MiQ27: T też wygląda super, ale szkoda, że używane tylko... chociaż myślę, że bedzie na nastpęną okazję, bo ma kota i szaleje na jego punkcie :D

@HrabiaTruposz: poszło zamówienie na wodnikowe wzgórze, wygląda na strzał w dziesiątkę, jeszcze raz dziękuję!
@r__k ostatnio przeczytałem książkę "Wilk zwany Romeo". Fantastyczna prawdziwa historia czarnego wilka na Alasce. Nie stronił od ludzi i kumplował się z psami, ale nie był udomowiony.
Pokazuje zarówno samego wilka, jak i jego zwolenników i przeciwników.
Polecam gorąco :)