Wpis z mikrobloga

  • 1
Ogrodnicze Mireczki skąd czerpiecie inspiracje do aranżacji swoich przydomowych ogródków? Mam kawałek ogródka do zagospodarowania na pochyłym terenie ale za cholerę nie wiem jak się za niego zabrać. Kupujemy z niebieskim cały czas jakieś kwiaty i roślinki ale umiejscowienie jest z reguły losowe i całość nie ma ładu. Przeglądam zdjęcia w necie żeby się zainspirować, ale większość aranżacji jest na równiutkich terenach- ja mam lekką skarpę i nie potrafię sobie wyobrazić co można by było tam zdziałać :)

#ogrodnictwo #ogrod #rosliny #kwiaty
  • 5
  • Odpowiedz
  • 1
@illa_a bardziej szukam roślin dobrych na dane stanowisko i warunki glebowe, a potem szukając po zdjęciach tej rośliny widzę różne aranżacje :)
  • Odpowiedz
@illa_a: Jak na tej skarpie jest dużo słońca to można posadzić szałwie.Sama zagłusza chwasty tylko trzeba poczekać 2-3 lata aż się rozrośnie,radzi sobie z suszą a na takich skarpach często jest sucho i nawet nie da się tego podlać bo wszystko spływa.
  • Odpowiedz
@illa_a: kiedyś w Gardeners' World (polecam program) pokazywali ogródek warzywny na zboczu - robili takie "pokłady", żeby grządki były proste. Fajnie to wyglądało. Pewnie do rabat też tak można zrobić.
  • Odpowiedz