Wpis z mikrobloga

Swoją drogą obecny kryzys ujawnił też, że wykopkowe mądrości o tym, że usługi to nie jest prawdziwa gospodarka i liczy się tylko przemysł, że przemysł to bogactwo itp jest nic nie warte. Zamrożono tylko częśc usług, przemysł może działać jak wcześniej, a cała gospodarka chyli się ku upadkowi już po kilku tygodniach. Może to da im do myślenia zanim zaczną znowu pisać "tylko fabryki i produkcja, to jest prawdziwe źródło bogactwa."

#koronawirus #ekonomia #kryzys
  • 22
  • Odpowiedz
@chanelzeg: To znaczy wykopkowe mądrości twierdziły, że usługi są zbyt kruche i chwiejne w porównaniu do przemysłu i nie powinno się na nich budować fundamentów gospodarki.

W sumie to obecna sytuacja potwierdza ich tezę xD
  • Odpowiedz
czyli wystarczyło by żeby wszyscy pracowali w usługach i bylibyśmy bogaci XD


@Kazdyziomzbierazlom: Gdzie tak napisałęm? Ja jestem opinii, że i przemysł i usługi są tak samo ważne, a nie że tylko usługi są wazne. Analfabetyzm wtórny.
  • Odpowiedz
@chanelzeg: nope złe wnioski. Po prostu u nas praktycznie nie ma przemysłu (jest tylko ten który musi istnieć dla funkcjonowania kraju) jesteśmy krajem usługowym. Nie mamy żadnych wynalazków, żadnych własnych farbyk, robimy wszystko dla krajów zachodnich. A cześć tych usługowych stanowisk i tak zniknie w przeciągu max 20 lat. Przecież jest masa stanowisk w pseudo korpo w których siedzisz i odbierasz telefony od klientów zagranicznych potem wpisujesz dane które oni
  • Odpowiedz
W sumie to obecna sytuacja potwierdza ich tezę xD


@zobq: W jaki sposób potwierdza? Zablokowano tylko część usług, a ten cały "solidny" przemysł się chwieje jak galareta.
  • Odpowiedz
co druga fabryka w Polsce zamknieta


@Rizzin: Można prosić źródło? Nie ma nakazu zamykania fabryk. Są nakazy zamykania siłwoni, fryzjerów, obiektów sportowych itp
  • Odpowiedz
@chanelzeg: Jak ma iść produkcja jak usługi stoją? Usługi to nie tylko fryzjerzy czy kosmetyczki. U nas w branży moto, produkcja hamuje bo warsztaty można powiedzieć, że stoją. masa polskich firm produkuje na zachód. Odpowiedz myślę, że już sam wykombinujesz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jak ma iść produkcja jak usługi stoją


@Panda2192: No o to mi chodziło. Bez usług, nawet jeżeli zakazana jest tylko ich częśc, cała gospodarka pada na ryja. czyli to nie jest tak, że przemysł ważny a usługi nie.
  • Odpowiedz
@chanelzeg: wytłuamcz to na przykładach.

jak ma fabryka sprzedać jak dealer samochodów nie funkcjonuje.
jak chcesz sprzedać np. skuter, jak nie zrobisz badania rynku, reklam, przeszkolenia handlowców, zbudowania serwisu itp
to wszystko są usługi, które są łańcuchem w procesie po produkcyjnym i tak samo niezbędnym w działalnosci gospodarczej.
może takimi przykładami leć?
  • Odpowiedz