Wpis z mikrobloga

1. FIRMA W UK

Zalozenie firmy LTD (Sp z o o) w UK kosztuje ok 13 funtow. Rozliczenie ok 500-700f na rok u ksiegowego.

Firma jest zalozona w ciagu 3-5 godzin.

Coraz wiecej polakow zaklada firmy w UK i robi sobie oddzial w Polsce.

-

Sole trader/self employed - musisz zglosic do urzedu 3 MIESIACE po wystawieniu PIERWSZEJ faktury.

2. ODDZIAŁ W PL - zakłada się już standardowo:

Krok 1: Rejestracja firmy w Urzędzie Miasta

Krok 2: Numer REGON w Urzędzie Statystycznym

Krok 3: Firmowe konto bankowe i pieczątka

Krok 4: Urząd Skarbowy - NIP i wybór formy opodatkowania

Krok 5: Składki na ubezpieczenie społeczne w ZUS

Krok 6: Zgłoszenie do Państwowej Inspekcji Pracy

@internet3000

@nico112

-Pozwoliłem sobie przekopiować tutaj wasze komentarze.

Miło by było gdybyście się również tu udzielali. Jak mniemam każdy z was ma firmę w UK i PL a co za tym idzie sporą wiedzę na ten temat.

#firmawuk
  • 11
  • Odpowiedz
@2013: Dodaj jeszcze nękanie kazdej firmy w Polsce skarbówką, gdzie na wyspach Revenue jest żeby Ci pomóc wyprostować problemy.

Chyba że na serio #!$%@? w rogi, wtedy nie ma litości (Irlandia).
  • Odpowiedz
@2013: Hm, pół roku temu założyłem działaność i po pierwsze: rejestracja jest możliwa przez internet a potem jak dostajesz na maila informacje, że już rozpatrzona to tylko podjeżdżasz do urzędu i podpisujesz - 15 minut. Całą swoją działalność założyłem nie więcej niż w godzinę z wybraniem się do urzędu. Żeby być vatowcem było trochę wypełniania bo formularz niejasny. REGON nie odbiera się w urzędzie statystycznym tylko dostajesz na maila. Nie trzeba
  • Odpowiedz
@2013: Ale ja Ci mówię jak w Polsce się zakłada działalność i to co napisałeś to brednie. Co do UK to nie mam pojęcia.
  • Odpowiedz
@rtgn:

Ja to tylko przekopiowałem.

Niestety nie wiem jak się zakłada filię. I czy jest to jakoś prawnie odmienne od zakładania własnej działalności.

Jeśli jest tak samo to faktycznie kilka punktów jest źle podanych.

Co do Twojej wypowiedzi to w Polsce:

-Pieczątka jest opcjonalna - Niestety lepiej jest ją mieć niż nie mieć (dla banku i zusu)

-Konto w banku - nie wyobrażam sobie jak możesz nie mieć firmowego konta.

Płacisz
  • Odpowiedz
@rtgn:

Mam wrażenie, że trochę naiwnie podchodzisz do tematu.

Ja wolę dmuchać na zimne, w razie jakiejś kary i dużych odsetek o co w Polsce nie trudno, bardzo łatwo CI zablokują środki na Twoim jedynym koncie : ) Wyobrażasz sobie nagły brak płynności jeśli zatrudniasz ludzi ?

Nagle Ty i Twoi ludzie nie mają za co żyć. Już nie wspominając o działaniu firmy.

Co innego, że tak na prawdę jak się
  • Odpowiedz
@2013:

Mój komentarz odnosił się do wcześniejszego który twierdził, że założenie firmy w Polsce rozwiązuje problem w Polsce z ZUSem. A to powoduje tylko dodatkowe koszty, to trzeba prowadzić dwie firmy jedną w UK a drugą w PL.

Procedurę skopiowałem z jakiejś stronki bez zagłębiania się w treść bo nie o to w tym chodziło.
  • Odpowiedz