Wpis z mikrobloga

#gry #pcmasterrace #pillarsofeternity

Jak to jest z grą pillars of eternity? Mogę od razu zainstalować ją ze wszystkimi dodatkami i będzie miał wszystkie historie czy może instalując dodatek, zacznę grę w zupełnie innym miejscu i ominie mnie wszystko z podstawki? Ogólnie polecacie tę grę? Typy postaci są zbalansowane czy nie i np. łucznik jest bezużyteczny, a mag OP?
  • 8
@Hamza: Można zainstalować wszystko, DLC to jakby dodatkowe historie, ale jak skończysz dlc to ukończenie main story będzie banalne. Klas jest sporo, ogólnie użyteczność zależy od wyboru rasy, rozdysponowania statystyk itd, jak ww każdym RPG. Na normalnym poziomie trudności nie będziesz raczej miał problemów z niczym.
Śmiało instaluj wszystkie naraz, na odpowiednim lvl będziesz mógł rozpocząć dodatek i w trakcie czy po skończeniu go możesz zawsze wrócić do wątku głównego. Pamiętaj tylko że po skończeniu wątku głównego nie możesz grać dalej, więc wszystkie dodatki trzeba zrobić przed końcem gry. A co do gry to dla mnie jest genialna, z plusów to fabuła,postacie,muzyka i tworzenie postaci a minusem może być tu walka, którą nie wszyscy lubią. Jeśli chodzi o
@Hamza Domyślnie klasa łowcy jest klasą łucznika choć słyszałem że enigmatyk jako też sobie nieźle radzi ale jeśli chcesz mieszać klasy np z łotrzykiem to dopiero w 2 części będzie to możliwe + będziesz też mógł wybierać subklasy więc pole do opisu jest duże. Zdolność "mechanika" odpowiedzialna za otwieranie zamków lepiej mieć wysoką, o ile siana nie powinno ci brakować o tyle ta zdolność wpływa na wykrywanie ukrytych pomieszczeń/obiektów i rozbrajanie pułapek,
@Hamza: Gra jest bardzo zbalansowana i na każdym poziomie trudności z wyjątkiem najwyższego (bo on podbija statystyki wrogów) działa w zasadzie wszystko. Ścieżka Potępionych wymaga już optymalizowania postaci. Jak pozna się mechanikę naprawdę dogłębnie, to z czasem można wypracować buildy bardziej OP, np. pozwalające powalić smoka na początku walki i nie dać mu już żadnej szansy do działania.

PoE łamie stereotypy. Klasa nie ogranicza użycia broni i pancerzy. Unikalne właściwości przedmiotów