Wpis z mikrobloga

Myślę o kupieniu jakiegoś używanego komputera biurowego w obudowie SFF i dołożenie do niego paru dodatkowych podzespołów które mi się walają gdzieś po mieszkaniu, dodać te 16-32GB ramu i zmienić procesor na może jakiegoś Xeona E3-1230, chciałbym tej bazy używać jako mega budżetowego rozwiązania serwerowego by postawić sobie na tym jakieś mega lekkie gierki typu Minecraft czy Tibia, co o tym myślicie? Udźwignie mi to chociaż te powiedzmy 200graczy? W domu oczywiście światłowód. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#informatyka #komputery #pytanie
źródło: comment_1586775816NTyyooY0ibpNTYnOS0OI7w.jpg
  • 6
@Victim: Opti nigdy nie były produkowane pod xeony i może wystąpić niekompatybilność, mogą nie obsługiwać tyle RAMu ile chcesz (ograniczenia mobo), zasilacza nie wymienisz itd.

Spraw sobie lepiej jakiegoś poleasingowego precisiona, od razu z xeonem.
@c5Rudy: Bez problemu zweryfikuje sobie płytę główną tego komputera i sprawdzę czy mi taki xeon tam siądzie, a co do zasilacza, to w tych, na które patrzę zasilacze są standardowe, to nie bedzie budowa nie wiadomo czego, tylko lekki upgrade komputera biurowego :D
@Vasek: To tylko poglądowy komp z kategorii SFF, chciałem tylko zwizualizować kandydata :D

I tak jak pisałem wcześniej, sprawdzę sobie dokładnie płytę główną czy mi siądzie tam XEON, bo z ramem problemu nie będzie, większość obsługuje conajmniej te 16-32GB