Wpis z mikrobloga

@Bulkas: Ale z czym ma rację? Inflacji nie będzie, skala dodruku jest zbyt mała (na razie przynajmniej). Nikt tez ludziom pieniędzy z kont zabierać nie będzie - jest to zarówno politycznie nieopłacalne jak i bezcelowe bo spowoduje bardzo szybki „run na bank” i zniszczenie systemu. Łatwiej dodrukować. Co więcej to ze ludzie więcej zarabiają nie oznacza ze nieruchomosci muszą być droższe. Jest wiele dóbr i usług które tanieje lub stoi w
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@filip-zaluski: nawet w nieruchomosciach nie jest tak, ze one wszystkie wystrzelily - jak czytalem raporty to nagle wzrosty dotyczy glownie mieszkan blokowych w duzych miastach. Cena domu pod miastem pozostawala na podobnym poziomie.
  • Odpowiedz
@wojteksrz: dokładnie, ja nawet jestem zdania, że ceny to sprawa indywidualna. Jak ktoś chce kupić mieszkanie za 6k za metr to kupi zawsze, wystarczy szukać. 5-6k za metr to realna wartość biorąc pod uwagę że jest to duże miasto. Cała reszta to zwykła marża
  • Odpowiedz
@filip-zaluski: ogladalem wczoraj, juz troche zapomnialem :) Zgadzam sie z tym co napisales. Co do filmiku z tego co pamietam to np. mowil o bezpiecznych kredytach typu 50%, a nie braniu pod korek. Albo Airbnb, ktore tez wedlug niego jest i było slabe i z tym sie zgadzam. Wydaje mi sie ze mowil tez o spadkach w ujeciu realnym, a nie nominalnym, co jest bardzo prawdopodobnym scenariuszem (trader21 tez o tym
  • Odpowiedz
@policjantpeel: banki daja wieksze restrykcje, wieksze wklady wlasne, gorsze warunki oprocentowania powoli (wibor spadł to podnosza marże), troche o nastrojach a reszta to taka gadka i cenach nieruchomosci.
  • Odpowiedz