Wpis z mikrobloga

Co właściwie ludzie mieli/mają do Visty? Bo z biegiem czasu coraz bardziej mam wrażenie że zdecydowana większość (oczywiście nie wszystkie) negatywnych opinii jest na zasadzie "bo ktoś powiedział że zła, więc ja też powiem że zła"
  • 17
  • Odpowiedz
@Marmite: To jak u nauczycieli w szkole - zrobisz takie, a nie inne pierwsze wrażenie, to do końca żywota będą Cię mieli na cenzurowanym i gnoili, choćbyś starał się niezmiernie bardziej niż inni.
  • Odpowiedz
@Marmite: Nie lubię visty za to, że jak podłączam sprzęt działający na zasadzie plug and play system chce sterowników :| Wobec tego żadna mycha w domu nie działa do mojego laptopa (nie mogę znaleźć sterowników do visty), więc używam kiepskiego gładzika
  • Odpowiedz
@Marmite: Dziś już nie jest to duży problem ale w momencie wydania na rynek trzeba było mieć naprawdę mocny sprzęt by chodziła płynnie. Na większości ówczesnych pieców vista była katorgą. Muliła niesamowicie. Poza tym bardzo zabugowana, pełno dziur w zabezpieczeniach i takie tam pierdółki.

Przede wszystkim optymalizacja, nawalone aplikacji które nie są potrzebne a obciązały kompa.
  • Odpowiedz
@Marmite: jednym z minusów było to, że przez Aero Vista zjadała sporo zasobów jak na swoje czasy. Przy Win7 to już nie było problemem.
  • Odpowiedz
@rss: No Aero faktycznie było chyba trochę zbyt wymagające jak na tamte czasy.

@Zakakaikane:

Niewiele programów pod WinXP pójdzie pod Vistą.


WAT? Chyba że mówią o jakichś aplikacjach 16-bitowych.
  • Odpowiedz