Wpis z mikrobloga

@Lipathor: ośmieszenie tej katastrofy to jedno, drugą sprawą jest podzielenie społeczeństwa i za to jest odpowiedzialny Kościół, który zgodził się na pochowanie Kaczyńskiego na Wawelu pomimo tego, że nie było 'narodowej zgody ponad podziałami' w tej sprawie.
  • Odpowiedz
@Lipathor: Proszę Cię. Nie dziel sztucznie społeczeństwa. JA wiem że PiS chce wszystkim w mówić że kto nie z nimi ten lewak, ale nie nadużywajmy tego słowa. To co u nas nazywane jest lewactwem w zachodniej Europie jest postrzegane jako centroprawica
  • Odpowiedz
@kubson93:

JA wiem że PiS chce wszystkim w mówić że kto nie z nimi ten lewak, ale nie nadużywajmy tego słowa.


Historycznie rzecz biorąc to słowo lewak nie zostało stworzone przez piss. 'Lewactwo' jest wytworem korwinizmu-kucyzmu i było w użyciu jeszcze zanim miałem tutaj konto. Następnie ta retoryka zaczęła być przejmowana przez prawicowych nacjosebków, a na końcu weszła do mainstreamu dzięki
y.....m - @kubson93: 

JA wiem że PiS chce wszystkim w mówić że kto nie z nimi ten l...

źródło: comment_1586550148TfRI6EHr1Pwb1fi043v7xh.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@yuim: wiem ze to słowo starsze niż PiS. Ale wczesniej było używane bardziej kolokwialnie, a dopiero w TVP zaczęli otwarcie nazywać innych lewakami w dyskusji publicznej. A grafikę znam i szanuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz