Wpis z mikrobloga

W związku z popularnością mojego wpisu w którym porównuje ludzi do gatunków grzybów:


oficjalnie otwieram tag #mykopsychologia .
Wołam tych, którzy moim zdaniem najentuzjastyczniej zareagowali na wpis (jeśli niepotrzebnie to przepraszam):


(Jeśli ktoś był już wołany, to sorry ale wpis mi się skasował).

RYCERZYK CZERWONOZŁOTY

Czuliście się kiedyś nijacy do bólu? No to jesteście jak rycerzyk czerwonozłoty - grzyb przez jednych uważany za trujący, bo może powodować problemy gastryzne, przez drugich za jadalny, ale jedynie jako dodatek do innych potraw bo w sumie nie ma smaku. Niby jadalny, niby trujący, a i tak nikt go w zasadzie nie zbiera - to tak jakbyście byli odtrąceni przez normików i przez przegywów zarazem, a jedyne co macie wyjątkowe to charakterystyczne imię i nazwisko, np: jakieś filmowe - Adaś Miałczyński, albo kompletnie #!$%@? jak np: Ambroży Rumpelsztyk, bo rycerzyk czerwonozłoty brzmi charakterystycznie... ale na tym wasza wyjątkowość by się kończyła ¯_(ツ)_/¯

Ciekawostka:
Rekordowej wielkości rycerzyk czerwonozłoty został znaleziony we Włoszech. Średnica jego kapelusza miała 56cm (ʘʘ).

#mykopsychologia #grzybiarstwo #grzybobranie #pokazgrzyba #heheszki #humor
K.....y - W związku z popularnością mojego wpisu w którym porównuje ludzi do gatunków...

źródło: comment_1586503999YJHHU19Tw5VS0jxrJVdczl.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@KozakCzerwony: A co powiesz o takich dwóch grzybach, które są mało popularne i z rodziną dopiero od niedawna zaczęliśmy je zbierać:

- płachetka zwyczajna, vel "kołpak", dobry do marynowania
- sarniak, dobry w sosie, wszystkie atlasy itp. piszą "średni w smaku", ale dla mnie był nietypowy, inny niż popularne grzyby i smakował bardzo
  • Odpowiedz
  • 2
@Czymsim szczerze to obydwa gatunki w moich okolicach niespotykane raczej, ale co do sarniaka to bardzo często w ostatnich miesiącach na grupach facebookowych był wspominany i opinie były różne - jedni mówili, że trochę bez smaku, drudzy zachwalali bardzo :) . Jeśli będę gdzieś na terenach gdzie on występuje to z pewnością będę się za nim rozglądał.
  • Odpowiedz