Wpis z mikrobloga

Korzystając z darmowej dostawy w Notino nabyłem klona Grey Vetiver od Toma Forda tj. Just Jack Vetiver. Za flakon 50ml zapłaciłem oszałamiające 34PLN. Czy było warto? Moim skromnym zdaniem tak. Ale od początku. Moje oczekiwania nie były jakieś rozbuchane, ale kiedy miałem pudełko w rękach, pomyślałem, że jest naprawdę spoko. Estetyczne, bez najmniejszych zarzutów. Sam flakon też bardzo ładny z matowego szkła. Jednak detale zdradzają na czym producenci przyoszczędzili. Przykrywka i plastikowy pierścień okalający atomizer z tandetnego plastiku jak w mydelniczce za złoty dwadzieścia. Atomizer zamiast tworzyć mgiełkę, to pryska. O odklejającej się etykiecie nie wspomnę. Ale hej, to przecież 34PLN. Więc wizualnie zapowiadało się całkiem nieźle, a wyszło jak wyszło. Wybaczam jednak te drobne niedoskonałości bo sam zapach jest naprawdę ok. Niestety nie mam przy sobie oryginalnego GV żeby porównać ręka w rękę, ale na tyle na ile pamiętam jak pachniał Tomek, to te dwa zapachy to bardzo bliscy kuzyni. Vetiver od Jacka wcale nie pachnie taniochą czy jakąś tandetą. Otwarcie mocno cytrusowe. Przypomina nieco olejek z trawy cytrynowej (chodź w składzie jej nie uświadczymy). Z czasem cytrusy słabną i do głosu dochodzi wetyweria i korzenne niuanse. Trwałość ok 5h, projekcja nieco ponad godzinę, podobnie jak oryginał- ani źle ani dobrze. Myślę, że to udany klon, a za tę cenę nie znajdzie się nic lepszego. Mógłbym polecić, ale widzę że Notino sprzedało wszystkie sztuki tego zapachu. Podzielcie się proszę w komentarzach swoimi wrażeniami z tego zapachu i z innych perfum od marki Just Jack.
#perfumy
Bender515 - Korzystając z darmowej dostawy w Notino nabyłem klona Grey Vetiver od Tom...

źródło: comment_1586365987HuOfpyWul8mUq6kYzzkjEi.jpg

Pobierz
  • 9
Mam Just Jack Neroli, początkowo podchodziłem do niego z dystansem bo pierwszy raz zarzuciłem go w temperaturze około 10 C, ale wczoraj powtórzyłem testy i jednak bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Neroli Portofino nigdy nie wąchałem więc nie porównam, ale miałem okazję poznać kilka jego klonów, i ten z nich wszystkich pachnie najlepiej. Neroli jest przełamane kwaśno-gorzką kolońską nutą bergamotki. Trwałość też niczego sobie po 7 godzinach nadal wyraźnie go na sobie czułem.
@Bender515:
Ja dzisiaj dostałem swojego JJ Vetiver ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam podobne wrażenia zapachowe co Ty: cytrusy, wetyweria plus coś co znam z Encre Noire, czyli taka mokra wetyweria w tle, oczywiście tylko leciutko, to nie jest EN. Za te pieniądze to uważam, że to bardzo dobry zapach dla fanów wetiwerii. Długo myślałem, którego Jacka dorzucić do paczki i nie żałuję.
Brałem jeszcze pod uwagę Moroccan
Mam też swój jj vetiver. Zapach bym określił 8/10 w porównaniu do oryginału. U mnie trwałość i projekcja jak za tą cenę bardzo dobra ale trzeba walnąć ze 6 strzałów. Podsumowując polecam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bender515: też miałem wstawić recenzje tego zapachu ale mnie uprzedziles ^^ ja kupiłem 2x50ml za łączną kwotę 52zl uważam to za póki co deal roku biorąc pod uwagę cena/jakoś polecam każdemu, zwłaszcza że u Just Jack można brać pojemności 50ml i nie są gorsze cenowo od 100. Reke w reke z GV i wychodzi jakoś 90% podobieństwa Jakość gorsza ale podkreślam, nie jest to jakaś ogromna różnica, dla przeciętnego zjadacza pewnie
@Szymek7257: czytałem na jakichś babskich forach że JJ to najgorszy szit i teraz nie wiem co myśleć. GV to jeden z moich ulubionych zapachów, ale trochę poza moim zasięgiem cenowym i fajnie by było znaleźć jakąś alternatywę. Gdzie dorwałeś ten zestaw 2x50?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Eustachiusz: Just Jack chyba tylko na notino można;) była darmowa dostawa, a ze ogolnie wetywerie uwielbiam, i sam chcialem ta marke przetestowac więc mówię czemu nie, wziąłem do koszyka jedna 50 za 32zl bodajże, przechodzę do podsumowania i tam mi się wyświetla ta strona "weź więcej zapłać mniej" czy coś takiego, i w tych produktach akurat właśnie ten Jack;) wziąłem więcej bo tanie jak barszcz A miałem dobre przeczucia ( ͡