Wpis z mikrobloga

@Lagranzjan: Może tak:
Behave i pytest to dwa zupełnie inne test runnery, więc ich nie łączysz ze sobą.
Chcesz pisać testy zbliżone bardziej do unit testów - bierz pytest/unittest i dodaj selenium do tego.
Chcesz korzystać z gherkina - bierzesz behave i cieszysz się fajnym frameworkiem.

Do każdego z tych podejść możesz, na przykład, dodać jakieś narzędzie do raportowania wyników.
Częściej korzysta sie z połączenia selenium + pytest/unittest niż z behave
  • Odpowiedz
@venomik: Dzięki, właśnie potrzebuje informacji jakich narzędzi używa się najczęściej do testów e2e.
Nie miałem stycznosci z wieloma projektami poza kursami, a w kursach jak to w kursach w zasadzie wszytsko się znajdzie. Wiec nie wiedziałem czy jest sens wykorzystywania pytest w testach z gherkinem.
W zasadzie zastanawiłem się nad wykorzystaniem selenium + pytest + pytest-bdd albo selenium + behave.
Z tego co piszesz odpowiednia byłaby dla mnie da truga opcja,
  • Odpowiedz
@Lagranzjan: Tak jak mirek powiedział, pytest i behave to test runnery. W każdym projekcie korzysta się z tego, co zdecydował pierwszy tester. Pod względem testów E2E jako zagorzały Pythonista muszę przyznać, że zainteresowałbym się też Cypressem (JS) gdybym miał je pisać, ale to już Twoja decyzja :)
  • Odpowiedz
@asterix61: Dzięki, no to z tego zdaje sobie już sprawę. W zasadzie to mam jeszcze wątpliwość czy behave czy pytest + plugin pytest-bdd. Niestety rola tego pierwszego prawdopodobnie przypadnie na mnie. Póki co to jeszcze daleka droga no ale muszę zrobić jakieś rozpoznanie, a python został mi zaproponowany z góry ;)
@henk: dzięki, nie myślałem o robot frameworku, być może przez słabe opinie na forach, ale jeszcze przyjrzę się temu
  • Odpowiedz