Wpis z mikrobloga

@PeteGriffin: Wiem, mamy do wyboru dwa skrajne rozwiązania:
- problemy gospodarcze
- śmierć kilkuset tysięcy ludzi

Obydwa wyjścia są #!$%@?, pomiędzy jest tylko chodzenie do pracy z obecnymi obostrzeniami (do roboty i z powrotem, zakaz zgromadzeń, zakaz wychodzenia z domu, i tak dalej, i tak dalej). Nie pójdą na zadne skrajne rozwiązanie, więc do siedzenia w domu sie lepiej przyzwyczajać teraz.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Rabusek: imo ja tam uważam że lockdown 60+, obowiązkowe zakrywanie ryja przez wszystkich, zakaz jakichś skrajnie dużych zgromadzen, kategoryczny zakaz imprez masowych i otwarcie wszystkiego z restrykcjami i jakoś by to poszło. A sanepid niech sprawdza i #!$%@? takie kary że się odechce cwaniakować. Innej opcji nie widzę choć ta jest nierealna
imo ja tam uważam że lockdown 60+


@PeteGriffin: ale ci ludzie nie zyją sami, dzieciaki im przyniosą to do domu. Ba, nie wiem czy coś w tym temacie w europie było, ale w HKG normalnie ludzie sie po wentylacji i kanalizacji zarazali xD Jeśli to by się sprawdziło, to Twój sąsiad jest chory = ty jesteś chory

obowiązkowe zakrywanie ryja przez wszystkich


@PeteGriffin: zgadzam się, ale nie mamy sprzętu, zakrywanie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rabusek: jasne Ci ludzie nie żyją sami ale teraz masz to samo w dalszym ciągu.. Nagle nie mieszkają osobno a mówimy o minimalizowaniu zagrożenia bo wygasić nigdy się nie wygasi.. To jest naprawdę ciężko temat ale uważam że przedłużanie obecnej sytuacji będzie miało dużo gorsze konsekwencje w przyszłości.. Sam fakt zakupów teraz to jest jak jedna wielka wyprawa. Dzisiaj o 3 wstałem żeby ma spokojnie zakupy zrobić xD
Dzisiaj o 3 wstałem żeby ma spokojnie zakupy zrobić xD


@PeteGriffin: polecam glovo/allegro i inne tego typu wynalazki. Kupiłem 36L mleka, 10kg mąki i troche słodyczy/napoi i odbiore bez widywania sie z ludzmi
ale to nie wychodzi tanio


@PeteGriffin: pytanie na ile wyceniasz brak ryzyka związanego z wyjściem do sklepu :D
za 10kg dałem 48.5zł, czyli 4.85zł od kilograma, wysyłka gratis - więc w sumie racja, w biedrze taniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rabusek: kilkuset tysięcy ludzi? Epidemia Sars w 2002 roku ile ludzi zabiła?
Odpowiadam ok. 920

juz tak #!$%@? nie panikujcie bo co rok w okresie grypowym zarazamy sie wirusami i o zgrozo koronowirusami tylko nikt wtedy nie sieje paniki bo 40 osob zmarlo na zapalenie pluc
tylko nikt wtedy nie sieje paniki bo 40 osob zmarlo na zapalenie pluc


@krabczy: jedź do włoch kazać im otworzyć wszystko bo tylko 600 osób dziennie umiera na jakiegoś koronawirusa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

kilkuset milionów chciałeś napisać,na - miliardów


@ReinmarKrakau: według szacunków mądrzejszych od nas w samym USA tyle umrze o ile zachowają obecne obostrzenia. To ile miałoby umrzeć w takiej Polsce bez obostrzeń?
@Rabusek: nie wiem, ale sama alternatywę uważam za fałszywa. Czytałem wczoraj wywiad z niemieckim lekarzem, nie pomne nazwiska, szefem instytutu medycyny sądowej w Hamburgu. Jego zdaniem za rok, porównując liczbę zgonów, nie będzie widocznej różnicy. Można sobie zgooglac.