Wpis z mikrobloga

Szukam kolumn podłogowych które mają z założenia grać razem z Yamahą AS301. Salon około 20m2 (~3,5x6m - tv i kolumny na krotszej scianie). Słucham głównie metalu, rocka, grunge, czasami elektronicznej i hophopu - soad, gojira, faith no more, pantera, aic, king crimson, zz top, muse, justice, pendulum, the prodigy, gorillaz, delta heavy, chase and status, death grips, eminem, suicidebois i tede xdddddddd Także spektrum muzyczne dosyć duże - lubię czysty i wyrazisty wokal, wyeksponowana perkusje oraz jak basik pierdzi ale nie zagłusza mi całej reszty. Celowałbym w coś nowego, jednak jak macie coś w okolicach 1500/2000pln za pare to i za używkami też mogę się rozejrzeć. Teraz kiepsko z odsłuchem ale patrzyłem w necie na pylon audio pearl 25, coral 25, stx electrino 150 i wharfedale diamond 330. Czy coś z tego by się nadało do tego co napisałem i pod tą yamahe?
#audio #stereo #hifi #muzyka #sprzetaudio
  • 14
@sampletext: spróbuj posłuchać z dali zensor 5. Mialem kiedyś taki zestaw z yamahą, muzyka podobna i było ok. Pamietam ze polecil mi koles w jakims sklepie na odsluchu (tez sluchal metalu) i przez kilka lat bylem naprawde zadowolony - taki fajny zbalansowany dzwiek, bas w sam raz i nie za ostro. Muzyka metalowa to nie jest latwa muzyka dla srzętu grającego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sampletext: tylko najwyższego modelu z rotel ra1412 słuchałem i dawało to radę aczkolwiek nie jestem fanem ceramicznych glosników. Ja to głównie w starych rumplach siedzę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sampletext: grają dla mnie detalicznie ale trochę za sucho jeżeli chodzi o wysokie tony. Takie sztuczne to trochę jest dla mnie granie. Tytanu też nie lubię jak i aluminiowych które mi się przejadły w pewnym momencie. Jednak dobra tekstylna, jedwabna kopułka potrafi tyle lat zrobić robotę.
@sampletext: Szczerze mówiąc to nie wiem. Pearle 25 mam w pracy, kupiłem je jako tanią opcję i do rocka to totalnie mi nie siedzą dlatego stoją nieużywane a ja używam monitorów Mission :) Z tych co słuchałem to bardzo podobały mi się KEFy , Dali bodajże Zensory i jeszcze jakieś WHARFEDALE, ale nie pamiętam nazwy. B+W 603 trochę z tyłu, w tej cenie to słabo wypadają. Słucham w sumie podobnej muzy
@sampletext: mam od siedmiu lat dość podobny (choć oczko niżej) zestaw, Yamaha as-300 + Pylon Pearl 20. Kupowałem dawno, jako pierwsze, budżetowe stereo i bardzo dobrze mi się sprawdził (wtedy jakość vs cena dla nowego sprzętu - moim zdaniem - idealne). Kiedyś to był mój podstawowy sprzęt, teraz słucham zwykle z czegoś innego, ale wobec epidemii / pracy zdalnej stoi sobie w domowym gabinecie, wciąż fajnie gra i bardzo dobrze się
@sampletext: A z nowych Pylon Pearl 27 rozwazales? Nie słyszałem na żywo, ale zbierają dobre opinie i mieszczą się w budżecie. No i mają bass reflex z przodu, wiec nie musisz ich od ściany odsuwać, a w mniejszym metrażu to ważna rzecz. Przy czym w 20m2 dobre podstawkowe tez by się chyba sprawdziły... ale z tego to zupełnie nie mam pojęcia, co wybrać.