Wpis z mikrobloga

Mirki kto zna się na tych czynnikach gronkowiec-> stawy + opisane wyżej geny:

kurczę mam wszystkie objawy jak w tym obrazku

RZS - kryteria ACR (1987r) (American College of Rheumatology)
sztywność poranna > 1h symetryczne, zniekształcajace zapalenie stawów w ≥ 3 obszarach zapalenie stawów ręki czynnik reumatoidalny guzki reumatoidalne nadżerki w powierzchniach przystawowych kości widoczne w rtg po wielu latach: ulnaryzacja dłoni z pogrubieniem stawów palce o typie „łabędzia szyja” haluksy U chorego rozpoznajemy RZS jeśli spełnia ≥ 4 z 7 kryteriów. Pierwsze 4 kryteria muszą trwać ≥ 6 tygodni.

u mnie są podobne wyniki

WCZ. BADANIA

Skierowanie: ból stawów kolanowych, słoniowacizna kończyn dolnych,
wykonano badanie rtg porównawcze stawów kolanowych ap i boczne

niewielkie zwężenie przyśrodkowych przedziałów obu stawów kolanowych
nadżerki przy bocznych krawędziach powierzchni stawów obu kości piszczelowych
zwapnienie przyczepów ścięgien mięśni czworogłowych uda oraz przyczepów więzadeł rzepkowo – piszczelowych do rzepki obustronnie
nawarstwienie okostnowe na powierzchni objętych badaniem części kości udowych, piszczelowych i strzałkowych obu kończyn dolnych

morfologia
podwyższone PCT 0,37 %, PDW16,7 fL, MPV 13 fl, odczyn Biernackiego 35,0 mm/h

TUTAJ jest szczegółowy opis jak gronkowiec atakuje stawy.. https://academic.oup.com/rheumatology/article/39/8/821/1783957

jest jeszcze gen COL2A1 https://ghr.nlm.nih.gov/gene/COL2A1#conditions

ktoś się zna na tym..?

#covid19 to pestka przy tym

#zdrowie #koronawirus #polska #medycyna
nutka-instrumentalnews - Mirki kto zna się na tych czynnikach gronkowiec-> stawy + op...

źródło: comment_1586251376vtZcVwcdMFW43iel3TjVt8.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@patrzpan: zobacz na ten artykuł gronkowiec daje mnóstwo toksyn, które powodują gorączkę, zaczerwienienie..

np Najbardziej powszechnie uznawane grupa S. aureus egzotoksyny jest superantygeny, które zawierają trzy różne grupy: toksyna zespołu wstrząsu toksycznego-1 (TSST-1), enterotoksyny i złuszczające toksyny. W złuszczające toksyny są uważane za czynnik sprawczy zespołu parzonych skóry
  • Odpowiedz
@nutka-instrumentalnews ja od 10 lat choruje na RZS, zaczęło się jak miałem 18 lat, od wysokiej gorączki, wysypki i bólu całego ciała, potem na chwilę się uspokoiło, a po miesiącu zaczęły mi puchnąć wszystkie stawy po kolei, i trwa to do dzisiaj. Generalnie zwiedziłem już kilka szpitali i klinik, tysiące lekarzy i badań na wszystko, wiec jak masz jakieś pytania to dawaj na priv
  • Odpowiedz
@sanglier: zobacz na to poniżej są ETAPY choroby czekanie na zmiany które piszesz przy pewności zakażenia gronkowcem na skórze + inne objawy, bóle w stawach zwł. kolanach = to samobójstwo..

właśnie to zrobiła reumatolog skierowała do ortopedy.. i dała jak zawsze przeciwbólowe, które podobno jeszcze bardziej niszczą stawy atakami gronkowca..

RZS - radiologiczna kwalifikacja wg Steinbrockera
okres I - brak zmian radiologicznych niewielka osteoporoza okołostawowa okres II - osteoporoza okołostawowa z
  • Odpowiedz