Wpis z mikrobloga

Cześć Wam, Tutaj moje pytanie dotyczące #ksiegowosc i #podatki w #holandia.

W 2018 roku jako jeszcze studenciak byłem 2 miesiące (lipiec + sierpień) w #pracbaza w Holandii.
Z racji, że na rozliczenie się z holenderskim urzędem skarbowym jest, aż 5 lat, to nie chciałem się z specjalnie spieszyć, no ale w końcu się za to zabrałem.

W 2018 roku poza pracą w Holandii w okresie wakacyjnym przez pozostałą część roku dzieliłem studia dziennie z pracą w niepełnym wymairze godzin. W związku z tym mój przychód w Polsce wyniósł 12 842,00, a dochód 10 273, 60 (umowa zlecenie).

Liczby jakie otrzymałem za pracę w Holandii widnieją na Jaaropgave, który widać na zdjęciu.

Dzisiaj zadzwoniła mi Pani księgowa i powiedziała mi, że przyszła symulacja rozliczeniowa i będzie około 430 eur dopłaty + 300 zł za rozliczenie. Czy jest ktoś kto się an tym zna i mógłby zweryfikować, czy takie liczby są realne ?

Powiem szczerze, że bardziej liczyłem na zwrot( ͡° ͜ʖ ͡°)
a tutaj całkiem spora sumka do zapłaty... :(
Pobierz kostly - Cześć Wam, Tutaj moje pytanie dotyczące #ksiegowosc i #podatki w #holandia.
...
źródło: comment_1586176649JtUB5B2ib5Z9ez5HXvfCk7.jpg
  • 5
@gr4p3: no właśnie też poczułem się bardzo zaskoczony tą sytuacją, gdyż słyszałem że większość ludzi dodstaje zwrot. Wydaje mi się, że płaciłem podatek, zresztą pracodawca powinien o to zadbać. Była to umowa z agencją tempo - team. Praca na magazynie z odzieżą. Wszystkie kwoty są podane na zamieszczonym zdjęciu.

Póki co wstrzymałem się z tym rozliczeniem, wydaje mi się, że coś tutaj nie gra..
@gr4p3 właśnie dostałem drugi telefon i pani księgowa tłumaczy to faktem, że nie może mi doliczyć żadnych ulg, gdyż przychód 4619 EUR nie jest minimum 90% wszystkich moich przychodów ogólnie. (W PL to 12 842 zł).. Podobno gdybym nie miał żadnego dochodu w Polsce, to nie musiałbym nic dopłacać... Wycofałem prośbę o rozliczenie, co nie zmienia faktu, że i tak będę musiał gdzieś to zrobić..