Wpis z mikrobloga

#koronawirus #polska #przemyslenia

Dla mnie to jest niesamowite, jak bardzo zakompleksionym i zawistnym narodem jesteśmy. Część ludzi sama włazi pod but władzy i jeszcze donosi na innych, że władzy się nie boją i próbują tą władze rozliczać.

Czytają reddita czy nawet wykop, można dostrzec, że każde cywilizowane państwo skierowane na obywatela robi wszystko, by w tych czasach wzbudzić jak największe zaufanie do władzy, do rządu i do tego, że jakoś przez to przebrniemy.

A w Polsce?

A w Polsce rząd skierowuje wojsko z bronią długą, by zastraszyć własnych obywateli. W żaden sposób nie próbuje rozwiązać codziennych problemów trapiących szeregowych obywateli. Wymierza raz za razem policzek przedsiębiorcom oraz ludziom, którzy próbują zarobić godziwe pieniądze.

Zamiast tego wprowadza chaos, zamordyzm, forsuje beznadziejne rozwiązania które niczemu nie służą. Szczuje ludzi przeciwko sobie, szczuje na lekarzy, że nie przestrzegają procedur, wypłaszcza krzywą zachorowań, poprzez niską liczbę testów, ukrywanie zgonów oraz przesuwanie danych na następny dzień.

Władza jednak jest #!$%@?ła i nie jest to żadne odkrycie. Nowym dla mnie jest, że znajduje się banda debili, którzy temu przyklaskują - bo jakbyśmy grzecznie siedzieli w domu na prośbę premiera, to by zamordyzmu nie było. Donosicielstwo. Obrażanie ludzi, którzy chcieli by spędzić czas w samotności w lesie.

Z tym, że ja siedzę w domu i stosuję się kornie do wszystkich zaleceń...i gówno z tego mam. Nie widać żadnego planu na przyszłość. Nie widać, żadnego pomysłu na wyjście z lockdownu. Brak perspektyw dla przedsiębiorców. Tarcza antykryzysowa do betonowe koło ratunkowe. Dzieciaki dalej nie wiedzą, czy matury się odbędą. Nie wiadomo co z przyjęciami na studia. Nie wiadomo jakie idiotyczne obostrzenia jeszcze wymyślą. Nic nie wiadomo, a ja władzy nie ufam.

Mimo, że odpowiedź raczej znam, to mimo wszystko chciałbym dowiedzieć się, czy leci z nami pilot. Chciałbym również wiedzieć, skąd u ludzi którzy popierają dawanie władzy taki wielkich narzędzi nacisku pewność, że ta władza po te narzędzia nie będzie sięgać częściej? Że nie będzie nadużyć?
  • 1
  • Odpowiedz