Wpis z mikrobloga

@diarrhoea pierwszy raz od 3 tygodni zobaczyłem drożdże w sklepie - trochę spanikowałem i wziąłem ponad kilogram (ʘʘ). Trzeba sprawdzać rano jak wykładają towar.
@DOgi Drożdże można mrozić - w porcjach. Nie muszę robić codziennie sztucznego tłumu w sklepie stojąc po 3 bułki. Zakupy robię raz na tydzień na całą rodzinę. Jeśli będzie popyt to będzie i podaż. To nie jest skomplikowana receptura ani maseczka chroniąca życie i zdrowie.
@DOgi W osiedlowym Lewiatanie jak zapytałem o drożdże instant to mowia, że wogole już nie dostają a w Auchan drugi raz sprawdzałem i drugi raz nie było. Nie będę po mieście za drozdzami instant jeździł..
@promaax: Jakby co to w Auchan w Galerii Bronowice zawsze je widziałem. Jakby ktoś jednak miał pilną potrzebę, to mogę się podzielić swoimi. Mam 3 opakowania drożdży instant.
@DOgi Dzięki - doceniam inicjatywę. Ale powinno mi starczyć na jakiś czas - potem może na zakwas przejdę jeśli mi wyjdzie i nauczę się go uzywac. (òóˇ)
Drożdże można mrozić - w porcjach


@promaax: a tak poza tym, półtora kilo drożdży to zapas na 10 lat. Co jaki czas rozmrażasz lodówkę? Bo prędzej przerwiesz łańcuch chłodniczy, niż je zużyjesz :<
@DOgi Dla wygody podzielone mam to na 12 działek dilerskich ( ͡º ͜ʖ͡º). Każda z nich to 4 mniejsze na jednorazowe robienie bułek na 1 dzień dla rodzinki. Czyli jakies 2 miesiące z małymi przerwami bo ile można bułek jeść (). A gdzie pizza? Będzie dobrze - mam motywację do roboty bo wcześniej mi się zwyczajnie nie chciało.