Wpis z mikrobloga

Pierwszy tydzień podboju Wall Street za mną. W sumie to drugi, ale powiedzmy, że pierwszy się nie liczy.

Ten cały koronawirus okazuje się być czymś bardziej poważnym niż grypa, o czym przypomnieli sobie ludzie w kraju burgerów i Mountain Dew. Wreszcie wróciły spadki, na które liczyłem. W tym tygodniu zarobiłem $2000 i straciłem $800, $1200 do przodu, więc nie jest źle. W zeszłym tygodniu straciłem $3000 przez niewiedze, więc jak narazie -$1800.

Najlepsze ruchy w tym tygodniu:

66%/$795 zysku - Short UBER za $1200 - mogło być lepiej. Gdybym wytrzymał parę godzin doszłoby do 90%, ale bałem się, że Tesla za mocno pójdzie w górę i automatycznie zamknie mi pozycje.
100%/$300 zysku - Short LIFT za $300 - szkoda, że taka mała kwota.
3%/$56 zysku - Short LIFT za $1700 - siedziałem na tym przez jakiś czas i w pewnym momencie byłem nawet 200% do tyłu, dlatego jest na liście.
45%/$450 zysku - Short Delta za $1000 - idealnie się wstrzeliłem i zamknąłem pozycje przed wzrostem kursu $DAL.

Tydzień temu $2000 straciłem na Tesli, więc jako prawdziwy miłośnik v8, w czwartek znowu zacząłem ją shortować. $1000 na początek, szło dobrze, więc dorzuciłem jeszcze $1000. Liczyłem, że liczba dostarczonych samochodów będzie słaba, ale niestety Elon popsuł mi plan i ogłosił lepsze wyniki niż się spodziewano. W pewnym momencie według kursu AH byłem nawet 90% do tyłu. Przez chwile planowałem nawet zamknięcie tego w piątek rano i nową zasadę “Nigdy nie shortuj Tesli”. Pogadałem trochę z innymi niedźwiedziami ze stocktwits i doszliśmy do tego, że nasz pan i zbawca Elon Musk tym razem coś pominął, nie wspomniał o planach na następny kwartał, co zwykle ponoć robi. Zmiana planu, trzymam, nawet jeśli będę mocno w plecy, $TSLA musi spaść po ER pod koniec miesiąca, bo wyniki sprzedaży nie mogą być dobre. Kto kupuje drogi wózek golfowy w czasach takiego kryzysu?! W piątek na otwarcie giełdy sprzedałem kilka innych pozycji, żeby mieć $$$ na pokrycie ewentualnych strat. Akcje trochę poszły w górę na otwarciu, po zaczęły spadać w imponującym tempie 80-letniej babci biegnącej do nowo otwartej kasy w biedronce. Jak tylko zaczęły się spadki, dorzuciłem jeszcze $1000, żeby reszcie nie było smutno, wziąłem popcorn i przez kilka godzin z przyjemnością obserwowałem rozpacz byków na stocktwits. Teraz jestem 5% do tyłu, ale przyszły tydzień powinien być dobry. Dzisiaj czytałem, że fabryki Tesli w Kalifornii zwalniają pracowników, więc chyba jest gorzej niż myślałem.

To tyle na ten tydzień, następny update w sobotę. I pamiętajcie drodzy czytelnicy, jeśli nocą usiądziecie w cichym miejscu, zamkniecie oczy i wsłuchacie się uważnie to jest duża szansa, że usłyszycie płacz fanów Tesli, którzy dawali po $900 za akcje, a te spadły o 20% w ciągu ostatniego tygodnia do poziomu $475 xD.

[Nie wiesz o co chodzi to przeczytaj FAQ](https://www.wykop.pl/wpis/48376565/wczorajszy-wpis-zainteresowal-kilka-osob-wiec-kont/
)
#sheepofwallstreet #gielda
Pobierz SheepOfWallStreet - Pierwszy tydzień podboju Wall Street za mną. W sumie to drugi, al...
źródło: comment_1586018714dLtHy8dIdOWT7HWiKm456Y.jpg