Wpis z mikrobloga

Hej, zwracam się z małym problemem.
Od początku, jestem ulaną świnką, która uznała, że może #rower będzie rozwiązaniem problemu wagi. Zacząłem sobie wyskakiwać w co lepszą pogodę na traski 5-20 km. Zauważyłem u siebie, że w trakcie "treningu", czuje mega senność i w trakcie, i po. Do tego stopnia, że ostatnio po 20km, wróciłem do domu i poszedłem spać na 2h, mimo przespanej nocy.

W zeszłym roku, starałem się chodzić na siłownię, to nie zauważyłem u siebie takich sytuacji.

Nie zastanawiałbym się głębiej nad tym problemem, gdybym nie zauważył, że to mega mi przeszkadza, bo podświadomie przekładam wyjście na rower, bo wiem że jak wrócę to będę nie do życia.

#silownia #dieta #zdrowie
  • 24
  • Odpowiedz
@Mr_Swistak: Przerzuć się na węgle o niższym indeksie glikemicznym. Jeśli przed jazdą zjesz coś o dużym indeksie wystrzeli Ci insulinę w kosmos, co wraz z wysiłkiem obniży Ci glikemie do takiego poziomu, że możesz się zrobić senny.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@doktorplaga: @Im_from_alaska: @ciezkiwybor: @kanbanos: @klark: @artur200222: @hornat89: @Skogyr: @sailor_73:

Update po 2 tygodniach. Zrobiłem dzisiaj fajne 20km, średnia już prawie 20kmh, czyli mega skok w górę. Wcześniej koło 15 miałem. No i pierwszy raz nie miałem akcji spanie:)

Trochę ogarnąłem dietę, w sensie mniej cukru i więcej myślenia, no i kwestia że jestem bardziej rozruszany i organizm się chyba przyzwyczaił
  • Odpowiedz